Hľadáte detail, ktorý skrášli váš interiér? Skúste rolety

Hľadáte detail, ktorý skrášli váš interiér? Skúste rolety

Premýšľate, čo doplniť do vašej obývačky či trebárs spálne tak, aby to pozdvihlo vzhľad izby a zároveň malo nejakú funkciu? Skvelou voľbou sú látkové rolety, stálica, ktorá je obľúbeným tienením v domácnosti už niekoľko desaťročí. Nie sú drahé, jednoducho sa montujú a navyše sa vyrábajú v celej rade farieb a vzorov, ktoré sa postarajú o oživenie vášho interiéru.

Látkové rolety sú evergreenom, ktorý sa umiestňuje na rebríčku obľúbenosti na vysokom mieste už niekoľko rokov. Vyrábajú sa z rôznych typov látok, vďaka ktorým si môžete vybrať od priesvitných až po plne zatemňujúce varianty, prípadne kombinované typy deň-noc, u ktorých možno intenzitu svetla pravidelne striedať.

Aj v interiérovom dizajne majú látkové rolety svoje zaslúžené miesto. Môžu byť jednofarebné, pestrofarebné, strakaté či trebárs opatrené obrázkami, tak aby robili radosť i vašim deťom. Na jeseň tohto roku uviedla spoločnosť ISOTRA na trh látkovú roletu LARRA, ktorú navrhol svetoznámy český dizajnér, fotograf a umelec Miroslavo, vlastným menom Miroslav Stibůrek. Táto roleta je vlnitá, zaoblená a skvele tak dotvorí domácu pohodu. Vybrať si ju môžete v akejkoľvek farebnej obmene, či v prevedení deň-noc.

Aké sú ďalšie varianty?

Pokiaľ máte radšej osobitú eleganciu, potom sú pre vás ako stvorené rolety Verra, v plastovom alebo kovovom prevedení. Kovový typ Verra Metal je skvelou voľbou aj pre zatienenie veľkých presklených plôch, až do 17,5 m2. Obľúbeným typom je tiež roleta Luna, ktorú si môžete kúpiť napríklad aj v imitácii dreva alebo roleta SUNLITE, ktorú možno doplniť o led-diódové osvetlenie umiestnené v hornej, ozdobnej lište.

Aké majú vlastnosti?

Látky sa vyrábajú z rôznych materiálov tak, aby ste si mohli zvoliť požadovanú úroveň zatienenia podľa svojich potrieb. Vyberajte si vždy podľa toho, koľko látka prepúšťa svetla. Môže byť priesvitná takmer ako záclona či plne zatemňujúca. Rolety si tiež môžete kúpiť v prevedení deň-noc, kedy dochádza k striedaniu priepustných a nepriepustných pásov za sebou, takže si môžete ľubovoľne meniť stupeň zatemnenia. Na noc môžete mať plne zatemnené a cez deň nechať prirodzené svetlo vniknúť do interiéru.

Ako sa látky líšia?

Látky obsahujú buď polyesterové, alebo sklené vlákna, vďaka čomu nielen skvele zatienia, ale tiež odpudzujú špinu a preto sa o ne vôbec nemusíte starať. Môžete ich ovládať manuálne a niektoré z nich aj motoricky. S vybraným dizajnom môžete zladiť aj bočné lišty, ktoré možno potiahnuť fóliou, napríklad v imitácii dreva.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.