Obľúbené KOI kapre prinesú do vášho života krásu a relax

Viete presne čo sú KOI kapre? Možno ste ich už videli, ale nevedeli ste o tom. Ide o prekrásne sfarbené ryby, ktoré sa nazývajú aj „brokátové“. Najčastejšie sa u nich stretnete s farbami červená, biela, čierna, žltá, krémová a dokonca aj modrá.

Obľúbené KOI kapre prinesú do vášho života krásu a relax

Koi kapre boli postupne vyšľachtené z divej formy kapra a získali si obrovskú popularitu hlavne v Japonsku. Ťažko tam nájdete záhradné jazierko, v ktorom by tieto nádherné ryby neplávali. O to viac, že sú symbolom šťastia, úspechu a dlhovekosti.

Šľachtenie a chov KOI kaprov má v Japonsku dlhoročnú tradíciu a v rodinách sa im venujú celé generácie. Ryby sa svojím prekrásnym sfarbením líšia podľa toho, z akej oblasti pochádzajú. Majú na tom zásluhu samozrejme dlhoročné skúsenosti chovateľov, ale aj vplyv japonskej vody, ktorá je veľmi špecifická vďaka sopečnému podkladu.

KOI kapre sú obľúbené ryby aj pre ďalšiu zaujímavú vec – pri pravidelnom kŕmení si na človeka zvyknú a sú naozaj prítulné, dokonca sa časom nechajú kŕmiť z ruky. Poskytnú vám nádherný pohľad na svoje nezvyčajné, prekrásne sfarbenie a v spojení s relaxačným posedením na brehu jazierka vám prinesú vytúžený oddych a upokojenie.

Neodporúčame však chovať len jeden kus. Sú to ryby, ktoré žijú v skupinkách a čím je ich viac, tým sa cítia lepšie. Niektoré druhy môžu dorásť až do dĺžky 100 cm. Ceny KOI kaprov sa pohybuje od 345 Eur, nájdete však aj druhy, ktoré stoja 9000 Eur. Investujete však dlhodobo, priemerne sa dožívajú okolo 35-45 rokov.

V Európe sa začalo s chovom KOI kaprov opatrne až po 2. svetovej vojne a nazývajú sa Eurokoi – domáce farebné koi. Z európskych chovov však nie je možné získať druhy s takými nádhernými a sýtymi farbami ako majú tie pôvodné z Japonska. Preto ak si chcete naozaj vychutnať ich krásu a nechcete sa pripraviť o jedinečný zážitok, určite investujte do originálnych druhov z Japonska.  Predaj vám na vysokej profesionálnej úrovni sprostredkuje napríklad eshop Numa.sk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.