Jedinečný podlahový systém pre efektívnu tepelnú izoláciu

Jedinečný podlahový systém pre efektívnu tepelnú izoláciu

Staviate dom, prípadne ho len renovujete? Nech už ste v akejkoľvek z týchto situácii, určite by ste nemali zabúdať na vhodnú tepelnú izoláciu. V súčasnej dobe existuje viacero spôsobov, ako na to. My vám prinášame jeden, ktorý vám zaručí skutočnú kvalitu a efektivitu.

Obľúbený spôsob pre tepelnú izoláciu v dome alebo byte je použitie izolácie podlahy. V tomto prípade je však kľúčový výber vhodného materiálu. Skvelým riešením je podlahový polystyrén, ktorý prináša viacero benefitov. Existuje niekoľko druhov podlahového polystyrénu, tie sa odlišujú predovšetkým svojou tvrdosťou, ale aj ďalšími vlastnosťami.

Čo je to vlastne podlahový polystyrén? Vo všeobecnosti ide o materiál, ktorý je špeciálne navrhnutý na tepelnú izoláciu podlahových plôch. Vyrába sa z polystyrénu, ktorý vyniká nízkou hmotnosťou, vysokou odolnosťou a schopnosťou izolácie tepla. Aké druhy podlahového polystyrénu vôbec existujú?

 

Podlahový polystyrén 100 (napätie v tlaku pri 10% stlačení je 100 kPa)

Podlahový polystyrén 100 je veľmi obľúbený a najčastejšie sa využíva pre oblasti s nižším zaťažením. Je skvelým riešením pre izoláciu v rodinných domoch. Má tuhosť 100 a prináša viacero benefitov, vrátane efektívnej izolácie.

 

Podlahový polystyrén 150 (napätie v tlaku pri 10% stlačení je 150 kPa)

Pokiaľ chcete tepelnú izoláciu na miestach s vyššou záťažou, ako napríklad pre rôzne budovy alebo garáže, skvelým riešením je podlahový polystyrén 150. Toto číslo označuje jeho tuhosť. Poskytuje tak silnejšiu izoláciu na miestach, kde je to potrebné vo vyššej miere.

 

Podlahový polystyrén 5 cm

Najčastejšie sa používa podlahový polystyrén 5 cm. Toto číslo zase označuje jeho hrúbku. Podlahový polystyrén s hrúbkou 5 cm dokáže poskytnúť dostatočnú izoláciu a zároveň je vhodný pre bežné domáce použitie. Aj to je dôvod, prečo je ekonomickou voľbou vo väčšine prípadov.

 

Prečo podlahový polystyrén?

Prečo by ste si mali zvoliť podlahový polystyrén a nie iný spôsob izolácie? Odpoveď je jednoduchá! Pokiaľ dáte na podlahový polystyrén, vráti sa vám to napríklad v podobe efektívnej tepelnej izolácie. Je totiž známe, že podlahový polystyrén do vysokej miery znižuje únik tepla z podlahy. Vplyvom toho zlepšuje energetickú účinnosť domu a zároveň aj znižuje akékoľvek náklady na vykurovanie.

 

Stop vlhkosti

Vlhkosť v domácnosti rozhodne neznačí nič dobré. Pri dlhotrvajúcich podmienkach, ktoré vytvárajú vlhkosť, môžu vzniknúť plesne. Na vlhkosť je citlivá veľká väčšina materiálov, ktoré sú určené na tepelnú izoláciu. Avšak, podlahový polystyrén je v tomto smere výnimočný. Má totiž vysokú odolnosť voči vlhkosti, vďaka čomu je vhodným materiálom aj pre oblasti so zvýšenou vlhkosťou.

Medzi ďalšie benefity tohto materiálu patrí rozhodne aj jednoduchá montáž a manipulácia. Keďže ide o veľmi ľahký materiál, ľahko sa s ním aj manipuluje.

Comments are closed.