Porovnanie typov žalúzií: Ako vybrať tie pravé pre vašu domácnosť?

Porovnanie typov žalúzií: Ako vybrať tie pravé pre vašu domácnosť?

Vonkajšie tienenie je praktickým doplnkom, vďaka ktorému nielen počas letných teplých dní ochránite domácnosť pred vysokými teplotami. Nemusíte tak riešiť klimatizáciu a vetranie, dom ľahko zatienite a udržíte tak v interiéri komfortnú teplotu. Ako však vybrať tie pravé žalúzie?

 

Vonkajšie žalúzie

Vybrať kvalitné vonkajšie žalúzie nie je len tak. Druhy žalúzií do okien sú rôzne, najčastejšie sú využívané horizontálne, v kanceláriách sa potom môžeme stretnúť s vertikálnymi žalúziami. Ich hlavným účelom je obmedziť horko v byte, aby vás neobťažovala vysoká teplota v dome.

Inteligentná domácnosť sa poslednú dobu stáva veľmi obľúbenou, rôzne vybavenie domu si totiž môžete prispôsobiť a ponúknuť ľahké ovládanie. Skvelou voľbou sú vonkajšie žalúzie LOMAX. Ovládanie žalúzií totiž zvládnete ľahko vďaka akémukoľvek zariadeniu Apple. Žalúzie a rolety sú vybavené technológiou Somfy, tá ponúka plnú kompatibilitu s Apple Homekit.

Ak teda máte radi všetko kedykoľvek ľahko pod kontrolou, tento produkt vás určite zaujme. Vonkajšie žalúzie elektrické navyše môžete ovládať taktiež hlasom, ktoré ponúka konkrétne natočenie lamiel, vytiahnutie či zatiahnutie. Použitie kvalitných materiálov zaisťuje pevné vonkajšie žalúzie, takže už nebudete musieť riešiť slnko a horko.

Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk

 

Výhody vonkajších žalúzií

Pokiaľ sa obávate, koľko stoja žalúzie, potom vedzte, že ide o skvelú investíciu. Ušetrite totiž za klimatizáciu v lete. Ako vybrať žalúzie, aby skvele zapadli do vašej domácnosti? Ponuka je široká, vybrať si môžete z rôznych farieb a prevedení. Výhodou je možnosť objednať žalúzie na mieru, ktoré je možné umiestniť aj do atypických okien.

Medzi hlavné výhody vonkajších žalúzií patrí možnosť plynulo regulovať svetlo. Lamely totiž naklopíte presne podľa potreby, môžete tak len obmedziť svetlo, alebo úplne zatieniť. Okrem ochrany pred horkom navyše žalúzie slúžia taktiež pre bezpečnosť.

Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk

 

Vonkajšie rolety

Ďalšou tieniacou technológiou sú rolety. Tie totiž nie sú rovnaké ako žalúzie. Rolety odclonia slnečné lúče už v exteriéri, takže zamedzia taktiež vyhriatiu interiéru. Využijete ich k úplnému zatemneniu, bohužiaľ však nie je možné nastaviť naklonenie jednotlivých lamiel, takže tienenie nie je možné natoľko prispôsobiť. Napriek tomu skvele poslúžia.

Rolety môžu byť taktiež látkové. Sú elegantné, takže si ich na prvý pohľad ani nevšimnete. Nebudú tak rušiť okolie domu. Vďaka využitiu kvalitných materiálov sú odolné proti vetru, nemusíte sa tak báť, že by slúžili horšie ako klasické žalúzie a rolety. Vyberať môžete z rôznych farieb, či už hľadáte skôr priesvitnú, alebo úplne zatemňujúcu roletu. Tienenie je taktiež praktickou bariérou proti hmyzu, takže si užijete pokojné leto. Inštalácia týchto roliet je pomerne jednoduchá, navyše nezaberie na fasáde toľko miesta.

 

Žalúzie alebo rolety?

Pokiaľ váhate, či si zaobstarať žalúzie alebo rolety, mali by ste sa riadiť hlavne podľa toho, čo od nich očakávate. Žalúzie sú veľmi praktické a môžete ich jednoducho ovládať. Získate tak presnú kontrolu nad tým, koľko slnka prenikne do interiéru. Oba typy tienenia ponúkajú ľahkú údržbu, znižujú hluk a predovšetkým sú skvelou investíciou, vďaka úspore za klimatizáciu.

Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk

 

Markízy

V súvislosti s tienením rozhodne stoja za zmienku taktiež markízy. Tie sú využívané k tieneniu vonkajších priestorov. Nielenže vás tak horko nebude obťažovať v interiéri, ale môžete si užiť príjemné vonkajšie posedenie. Výsuvné markízy sú nenápadné, ich uschovanie zrolovaním do boxu chráni pred ich poškodením a nečistotami. Druhou možnosťou sú sklopné markízy. Oba typy sú ponúkané manuálne alebo elektricky ovládané.

Či už máte byt, alebo vlastníte dom, oplatí sa vám zaobstarať si tienenie. Rozhodovanie medzi roletami a žalúziami však záleží už len na vás. Prepojenie s inteligentnou domácnosťou poteší každého, pretože ovládanie sa stáva skutočne jednoduchým a behom chvíle tak zvládnete zmeniť polohu žalúzií.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.