K správnemu stolovaniu budete potrebovať správne taniere

K správnemu stolovaniu budete potrebovať správne taniere

Kuchyňa je najdôležitejším miestom, ktoré sa  s nami podieľa na príprave a varení jedla. Vieme, že sa v kuchyni nezaobídeme bez pomôcok, ako je napríklad sporák, varešky, naberačky či veľmi obľúbené nerezové hrnce.  Je však ešte jedna vec, vďaka ktorej každé jedlo chutí lepšie. Sú ňou taniere a pekné stolovanie.

Stolový riad je hlavným lákadlom mnohých jedálenských stolov. Je to viac ako len riad na podávanie jedla. Pekne vyzerajúci riad obohatí vaše jedlo, vytvorí náladu pre vaše domáce kulinárske zážitky a vyjadrí váš osobný štýl. Riad si môžete vybrať na každodenne použitie, formálny alebo slávnostný.

Dokonalá jedálenská súprava tanierov by mala nielen vyzerať štýlovo na vašom jedálenskom stole, ale mala by tiež vydržať mnohé roky, mala by byť aj dostatočne ľahká, aby sa dala pohodlne zdvihnúť a byť odolná voči dennému opotrebovaniu. Mala by byť funkčná, vhodná do mikrovlnnej rúry a ľahko sa čistiť, takže by ste ju mali bez obáv vložiť do umývačky riadu. Mali by ste tiež byť schopní ľahko dokúpiť ďalšie taniere, ak sa vaša rodina rozrastie alebo ak sa niektoré kusy rozbijú.

 

Vyberte správnu veľkosť

Možno sa vám páči vzhľad  veľkých, krásnych tanierov, ale nebude sa vám páčiť, keď nezavriete dvere svojej kuchynskej skrinky. Predtým, ako niečo kúpite, zvážte svoje obmedzenia týkajúce sa priestoru a úložiska. Len sa uistite, že máte tanieriky, ktoré sa hodia do bežných skriniek. Menšie taniere sú vhodné aj pre tých, ktorí si udržiavajú štíhlu líniu. Čím väčší tanier máte, tým získate väčší pocit, že si môžete naložiť viac jedla.

Ako pri každej veci, aj pri riade zohráva dôležitú úlohu farba. Myslíme si, že s bielou nikdy nič nepokazíte. Biele taniere sú krásne, klasické a všestranné. Sú skvelou základnou súpravou a vždy  ich môžete skombinovať s farebnými miskami alebo hrnčekmi.

Nezabúdajte ani na dózy na potraviny. Keď pôjdete na piknik, na výlet alebo si zoberiete domáce jedlo do práce, budete ich potrebovať.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.