Kreatívne nápady do detskej izby

Aj s malými peniazmi môžete zmeniť izbu vášho dieťaťa na nepoznanie, ak máte veľké a kreatívne nápady.

Kreatívne nápady do detskej izby

Dekorovanie miestnosti pre deti znamená, že musíte skomponovať ten správny štýl. Aj z malých priestorov sa vďaka dizajnérskym možnostiam môže stať úplne nový svet. Či už ide o dievčenskú izbu, izbu pre chlapcov alebo spoločnú detskú izbu pre obe pohlavia, existujú úžasné nápady vďaka ktorým môže pôsobiť kreatívne a zaujímavo.

 

Dievčenská či chlapčenská?

Potrebujete skombinovať jednu miestnosť tak, aby sa páčila chlapcovi ale aj dievčatku? Kľúčový je vždy výber a organizácia základných prvkov. Dvojnásobne to platí pri malých priestoroch. Pokiaľ ide o dekorovanie izieb, nemusí byť vždy veľký rozdiel medzi tou dievčenskou a chlapčenskou. Zvoľte neutrálne farby, najmä nie ružovú, aby sa chlapec necítil trápne. Ak sa dá rozdeľte zdobenie izby na dve časti. Jedna bude patriť dievčatku, na ktorú si bude môcť nalepiť obrázky princezien a poníkov a druhá časť bude patriť chlapcovi. Takto budú obe strany spokojné.

V každej detskej izbe by mala hrať kreatívnosť hlavnú rolu. Zistíte po čom vaše dieťa túži, k akým farbám inklinuje, čo na neho pôsobí upokojujúco.

 

Farby

Rôzne farby môžu mať rôzne efekty na priestor, rovnako ako aj na osobu. Farby ovplyvňujú našu náladu a správanie viac, ako si myslíme. Preto je veľmi dôležité vybrať tú správnu farbu pre detskú izbu. Použitie veľa odvážnych a jasných farieb nie je vždy skvelá stratégia. Pokúste sa analyzovať každú farbu a vybrať si kombináciu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim dieťaťom a ktorá nebude pôsobiť rušivo.

 

Pohodlnosť

Pohodlnosť je vždy kľúčová. Pri hraní sa na zemi si deti často ošúchajú ich malé kolienka, preto je vhodné na zem položiť koberec. Na trhu nájdeme krásne detské koberce  s rôznymi motívmi i vzormi.  Či už vaše dieťa zbožňuje Včielku Maju, Hulka či Avengera, každý si nájde to pravé orechové.

 

Nápaditosť

Detská izba by mala byť miestom, kde deti radi trávia svoj voľný čas a radi sa hrajú.  Buďte nápadití a zvoľte na stenu detské fototapety, ktoré môžu byť opäť v motíve obľúbeného rozprávkového hrdinu alebo si môžete dať vyrobiť fototapetu s podobizňou vašej ratolesti.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.