Bezpečné a štýlové garážové dvere

Bezpečné a štýlové garážové dvere

Garážové brány sa stali prominentnou súčasťou fasády nových domov, preto výrobcovia teraz ponúkajú viac štýlov a farebných možností než kedykoľvek predtým.  Garážové dvere nie sú len súčasťou pozadia vášho domova.

 

Výber materiálov

Vďaka dnešným technológiam materiály, ktoré sa používajú pri mnohých dnešných garážových dverách, dokážu odolať zlému počasiu a poveternostným podmienkam. K týmto materiálom patrí oceľ, skolaminát, vinyl a hliník. Aj keď drevo nie je také odolné ako väčšina ostatných materiálov, zostáva stále veľmi obľúbeným. Najčastejšie používaným drevom je céder, ale ak máte dostatočne veľký rozpočet, môžete si zakúpi garážové dvere vyrobené z mahagónu. Drevo je obľúbené vďaka svojej klasickej prírodnej kráse, dostupnosti a jednoduchému prispôsobovaniu sa. Vyžaduje si však zvýšenú starostlivosť. Napriek tomu, že každý z materiálov  má svoje výhody, spotrebitelia prevažne uprednostňujú oceľové a drevené dvere.  Oceľové garážové brány sa stali veľmi obľúbenými, pretože sú silné, relatívne lacné a majú nízku náročnosť na údržbu. Navyše najmodernejšie oceľové garážové brány vynikajúcim spôsobom napodobňujú vzhľad dreva.

 

Čo je nové s garážovými dverami?

Okrem použitia čoraz širšieho výberu odolných materiálov na ich výrobu sa garážové brány stali špičkovými technológiami s vysoko výkonnou izoláciou a úsporným zasklením, hotovými interiérovými povrchmi a ich úpravou.

Môžete si vybrať z viacerých štýlov garážových dverí. Možno vám viac budú vyhovovať dvojkrídlové garážové brány, ktoré sú ideálne v prípade, že nie je možná inštalácia zložitejších systémov. Pomer rozdelenia brány si sami vyberiete. Môže byť ovládaná manuálne alebo pomocou elektromotora.

Posuvné garážové brány sú vhodné, ak chcete zachovať plnú prejazdovú výšku alebo chcete len čiastočne otvárať bránu.  Krídlo brány je zložené zo 4 a viac vertikálne uložených sekcii, ktoré umožňujú niekoľko možnosti vysunutia.

Rolovacie garážové brány sú vhodné do miest, kde bojujete s  každým centimetrom priestoru.  Montáž je veľmi jednoduchá, preto sa nevyžadujú žiadne stavebné úpravy.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.