Odstraňovanie vtáčích hniezd a ochrana proti nim

Odstraňovanie vtáčích hniezd a ochrana proti nim

Zatiaľ čo si vtáky vychutnávajú ničím nerušiacu zábavu na vašom dvore, vy môžete pozorovať ako si rodičia vychovávajú svoje mladé, ako ich kŕmia a starajú sa o ne. Vtáky nie vždy budujú hniezda na miestach, ktoré sú bezpečné alebo ktoré nám neprekážajú. Ak si vták postaví hniezdo na vašom strome, pravdepodobne nebudete mať nič proti tomu. Ak sa však usídli na vašej streche, parapete či rímse, asi sa vám to až tak pozdávať nebude.  Ak chcete tomuto problému predísť, zaobstarajte si hroty proti lastovičkám či holubom, ktoré sa v našich končinách vyskytujú najčastejšie. Pred odstránením vtáčieho hniezda je však dôležité porozumieť miestnym zákonom týkajúcim sa odstraňovania voľne žijúcich živočíchov, ako aj to, či je alebo nie je odstránenie hniezda bezpečné a pohodlné pre vtáky. Napríklad obyvatelia USA môžu za to dostať veľmi vysoké pokuty.

 

Prečo odstrániť hniezda?

Za určitých okolností môže byť potrebné a žiaduce odstrániť vtáčie hniezda, a to z hľadiska bezpečnosti i pohodlia. Správne a dôkladné dôvody na odstránenie hniezd :

  • Hniezdo bolo opustené po skončení rozmnožovacieho obdobia.
  • Hniezdo sa momentálne nepoužíva a stalo sa chátrajúce a nebezpečné pre budúce použitie.
  • Hniezdo je na domoch , ktoré je potrebné vyčistiť pre budúcich obyvateľov alebo v zimnom období.
  • Hniezdo je v nebezpečnom prostredí a vtáctvo môže byť zranené.

 

Hroty proti vtákom

Hroty na kontrolu vtákov je  zariadenie pozostávajúce z dlhých ihlových tyčí používaných na kontrolu vtákov. Koncovky na kontrolu vtákov môžu byť pripevnené k stavebným lištám, pouličnému osvetleniu a obchodnému označeniu, aby sa zabránilo tomu, že voľne žijúce alebo divé vtáky sa začali na týchto miestach usadzovať. Vtáky môžu produkovať veľké množstvo nevzhľadných a nehygienických výkalov a niektorí vtáci majú veľmi hlasné rozhovory, ktoré môžu byť nepríjemné pre blízkych obyvateľov, najmä v noci. V dôsledku toho sa hroty na kontrolu vtákov používajú na odradenie týchto vtákov bez toho, aby im spôsobili škodu alebo ich zabili. Hroty sú aj ochrana proti holubom, ktoré vedia byť veľmi otravné.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.