Tipy pre efektívne zariadenie kúpeľne

Tipy pre efektívne zariadenie kúpeľne

Zariadenie kúpeľne nie je ľahkou úlohou a často si na pomoc musíme pozvať odborníkov, ktorí nám pomôžu vyriešiť všetky technické otázky. V dnešnej dobe je už známy pojem vizualizácia kúpeľne či hociktorej inej miestnosti domu, kedy pomocou počítačového programu máme možnosť vidieť, ako bude naša kúpeľňa vyzerať ešte pred jej prerobením.

 

Vyberte si dominantný prvok

Zvyčajne, keď začíname s rekonštrukciou kúpeľne, máme vysnívanú jednu dlažbu, ktorú chceme v našej kúpeľni jednoznačne mať. Môže to byť veľmi špeciálna a výnimočná dlaždica, alebo naopak, môže byť veľmi jednoduchá napr. v bielej farbe. Dlaždice však tvoria najväčšiu časť vašej kúpeľne, preto si na ich výbere dajte záležať. Zoberte vašu vysnívanú dlaždicu a použite ju ako východiskový bod pre ďalšie dlaždice, ktoré chcete mať zakomponované v tejto miestnosti. Od toho sa bude vyvíjať dizajn vašej kúpeľne. Tento prvotný štýl dlaždice by mal rozhodovať o výbere ďalších dlaždíc, ktoré zahrniete do vášho dizajnu. Ak prvotná dlaždica bude veľmi výrazná a vzorová, ďalšie dlaždice voľte v jemnejších odtieňoch a v jednoduchšom štýle, aby sa zbytočne neprebili.

 

Praktické riešenie

Dokonca aj tá najnáročnejšia kúpeľňa sa musí zaoberať sanitárnymi kanalizáciami, vodnými potrubiami a odpadmi. Pôdorysy kúpeľne zvyčajne spadajú do usporiadania s jednou, dvomi alebo tromi mokrými stenami. Jednoduché usporiadanie umývadla, toalety a sprchy pozdĺž jednej steny, je nákladovo najvýhodnejší dizajn a možno aj najkrajší. Nie je to však jediné možné usporiadanie.

Usporiadanie v dvoch stenách poskytuje zas väčšiu flexibilitu. Umývadlo a toaleta môžu byť na jednej strane a na druhej strane vaňa a sprcha. Usporiadanie s tromi stenami je najuniverzálnejšie a zároveň najkomplikovanejšie a tiež cenovo nákladné riešenie.  Pomôcť vám v tom môžu odborníci. Vytvoríme návrh kúpeľne spolu s vami, poradíme vám tie najlepšie a cenovo najdostupnejšie riešenia pre vašu kúpeľňu.  Môžete sa takto vyhnúť nákladným chybám a čo najlepšie využiť priestor.

 

Správne svetlo

Najkritickejšou oblasťou osvetlenia kúpeľne je zrkadlo. V ideálnom prípade by ste mali mať na každej strane zrkadla svetlo približne na úrovni očí, s tretím svetlom nad zrkadlom. Toto usporiadanie osvetľuje vašu tvár z oboch strán a zhora, čím eliminuje tieň. Pri bežnom osvetlení sa najčastejšie používajú stropné svietidlá. Uzavreté sprchy a vane si zvyčajne vyžadujú uzavreté parotesné svietidlá. Akcentové svetlá dodávajú miestnosti iskru a tú správnu náladu.

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.