Závesy a záclony ako ideálne oblečenie pre vaše okno

Závesy v domácnosti sú rovnako dôležité ako výber farby na steny. Správna veľkosť, šírka a štýl dokážu dodať miestnosti dokonalý dotyk, takže výber ideálneho závesu či záclony je rozhodnutím, ktoré sa nerobí ľahko. Našťastie, sú na rozdiel od iných domácich dekoráciách ľahko vymeniteľné a nezruinujú vám rozpočet.

Závesy a záclony ako ideálne oblečenie pre vaše okno

Závesy sú oveľa viac než len okenné oblečenie. Môžu tvoriť základ celého vzhľadu a atmosféry miestnosti. Samozrejme, že sú praktické a ponúkajú súkromie, teplo a  tiež úsporu energie. Avšak s toľkými látkami, vzormi a štýlmi, z ktorých si môžete vybrať, môže chvíľu trvať, kým nájdete správnu záclonu pre váš priestor.

Výber závesov

Nové závesy sú skvelým spôsobom, ako priniesť farbu, vizuálnu textúru a rôznorodosť do vášho domova. Môžu byť ľahko preskupené alebo vymenené a môžu byť vybrané pre akýkoľvek rozpočet. Výzvou je vedieť, aký typ nástenných závesov bude pre vás pracovať  čo najlepšie- ​​aké majú byť  vysoké, aké široké, ako by mali byť usporiadané, koľko by ste ich mali používať, ako sa budú dopĺňať a vzájomne ladiť s ostatným dekorom? To sú všetky otázky, na ktoré možno odpovedať jednoduchým, logickým prístupom.

Rozmery – Aký vysoký, aký široký?

„Zlatý obdĺžnik“ je podiel, ktorý bol určený ako ideálny rozmer pre závesy. Ak je dĺžka približne 1,6 násobok šírky (alebo naopak), závesy na stenu dosiahnu tento dokonalý pomer a budú mať uspokojivý vzhľad, či už vertikálne alebo horizontálne zavesené. Tento pomer sa vyskytuje v prírode, čo môže pomôcť vysvetliť, že je to inštinktívne odvolanie.

Záclony sú stálice

Ak nechcete mať doma závesy, ale viac vám imponujú záclony, určite tým neurobíte chybu. Záclony sú v slovenských domácnostiach stálice a sú veľmi obľúbené.  Aj lacné záclony dokážu oživiť každú miestnosť v dome alebo byte. Záclony sú vyrábané v obmedzených veľkostiach, preto vám vždy nemusia na okno presne padnúť. Skutočne nároční zákazníci si môžu nechať záclony vyrobiť na mieru, kde si zvolia štýl, dĺžku, šírku a materiál, ktorý im najviac vyhovuje.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.