Ako vyčarovať útulnú obývačku?

Ako vyzerá vaša vysnívaná obývacia izba? Páči sa vám jednoduchosť škandinávskeho štýlu alebo máte radšej útulnosť vintage prvkov? Alebo ste podľahli čaru Boho štýlu? Bez ohľadu na vaše preferencie, dizajn a štýl vašej obývačky tvorí dôležité jadro pre každý domov. Ideálna obývačka preto neexistuje. Ale či už dávate prednosť eklektickej zmesi farieb, štruktúry a vzorom alebo jednoduchosti štýlu, obývačka by mala byť pohodlným miestom pre vás, vašu rodinu i návštevu. Povieme si zopár nápadov, ktoré potrebujete pre vytvorenie dokonalého srdca vášho domova, ktorým obývačka bez pochýb je.

Ako vyčarovať útulnú obývačku?

Farba a atmosféra

Ako aj pri iných  miestnostiach v dome, tak aj pri  obývačke je veľmi dôležitá farebná schéma. Ak nemáte konkrétnu predstavu a nechcete márniť čas kombinovaním rôznych odtieňov dynamických farieb, ktoré nemusia vždy k sebe ladiť, stavte na odtiene bielej. Krémova, maslová, biela či odtiene jemnej žltej vytvárajú príjemné a nerušené miesto na odpočinok a relax.

Pôsobenie bielej farby v miestnosti vie byť úžasné. Vytvára čisté a ostré miesto a do každej miestnosti prinesie tú správnu dávku štýlu. Neutrálne farby na stenách vyznejú luxusne v kombinácii s tmavými farbami podláh. Vytvoríte tak pocit bezpečného a útulného miesta.

S nekonečným súborom podtónov a povrchových úprav môže byť  nájdenie perfektnej bielej farby pre váš priestor kľúčovou úlohou. Odtiene mäkkej bielej ako napríklad biela slonovina vyzerá úžasne v každom svetle. A keď už hovoríme o atmosfére, k obývacím miestnostiam tak trochu patria aj krby. Len sa nechajte uniesť predstavou, že počas zimných mesiacov sedíte s pohárikom dobrého vína a obľúbenou knihou v ruke pred praskajúcim krbom, zatiaľ čo vonku poletuje sneh. Predaj krbov do domácnosti je teraz veľmi rozšírený.

Aj pri stavbe krbu je vhodné poradiť sa s odborníkmi. Na stránke palomino.sk  nájdete široký výber rustikálnych a portálových krbov. Staviame krby na kľúč, spravíme obhliadku a dovoz materiálu, aby sme dosiahli maximálnu spokojnosť našich zákazníkov.

 

Kvalita za nízku cenu

Laminátová podlaha v obývacej izbe je skvelou voľbou pre tak dôležitú a významnú miestnosť v dome. Nie je len štýlová, ale aj veľmi trvanlivá. Sortiment laminátovej podlahy v obývacej izbe zodpovedá vzhľadu prirodzenej podlahy, ale zaplatíte zaň len zlomok ceny. Tiež kvôli jej vodotesným vlastnostiam sa nebudete musieť obávať rozliatia vody alebo nečistôt ani v najnáročnejších domácnostiach, pretože táto podlaha je veľmi ľahko udržiavateľná. Kvalitné laminátové podlahy sú teplé, príjemné a prinášajú vašu obývačku na úplne novú úroveň.

Ak niektorého člena vašej rodiny trápia alergie, laminátové podlahy sú ideálnou voľbou pre váš domov. Pri koberci sa všetky druhy alergénov zachytia vo vláknach, zatiaľ čo laminátové podlahy neobsahujú vlákna na uchopenie prachu a vlasov. Jednoduché vyčistite prach, chĺpky a ďalšie alergény, ktoré môžu zhoršiť vašu alergiu alebo astmu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.