Nepustite vodu do vášho domu! Stavte na hydroizoláciu

Ak máte doma problémy s vlhkosťou, možno ste už počuli o termíne hydroizolácia. Mokrá pivnica je nočnou morou každého majiteľa domu. Ak máte skúsenosti s presakovaním stien, podláh alebo prasklinami v suteréne vášho domu, je pravdepodobné, že potrebujete pomoc skúseného tímu odborníkov na hydroizoláciu, ktorý navrhne vhodné riešenie.

Nepustite vodu do vášho domu! Stavte na hydroizoláciu

Je potrebné vyberať si skutočných odborníkov, ktorý váš problém vyriešia. Zabezpečíme hydroizoláciu tak, aby si voda cestu do objektu už znova nenašla. Pri nesprávnej hydroizolácii je bežné, že problémy s vlhkosťou pretrvávajú.

Hydroizolácia udržuje všetku vodu z prechodných materiálov, vrátane pôdnej vlhkosti, vodnej pary a kvapalnej vody, ktorá je pod hydrostatickým tlakom. Je to proces, ktorého cieľom je, aby objekt alebo konštrukcia sa stala nepremokavou alebo vodotesnou, takže zostáva relatívne neovplyvnená vodou alebo odolná proti vniknutiu vody za špecifikovaných podmienok. Je jednou z najdôležitejších častí všetkých stavebných objektov.

 

Pozor na vlhké kúpeľne

Dnes v moderných budovách nie sú kúpeľne už striktné využívané len na hygienu, ale sú tiež vizualizované ako osobné priestory na osvieženie, omladenie a relaxáciu. Na návrh a vybudovanie kúpeľne venujeme značné množstvo času a tiež nemalé investície. Niekto si potrpí na veľkú vaňu, v ktorej môže celé hodiny relaxovať, iný si nechá spraviť návrh led osvetlenia, ktoré je nevyhnutné pre maximálne využitie priestoru. Práve zo všetkých izieb v dome je potrebné, aby bola kúpeľňa čo najviac vodotesná.

Celý koncept kúpeľne je narušený, keď kúpeľňa vyzerá byť mokrá a často sa vystavuje prieniku vody cez medzery. Nedodržanie vodotesných kúpeľní nielen obmedzuje vzhľad vášho domu, ale môže tiež viesť k závažným problémom. Hoci aj ak mokré oblasti zaberajú menej ako 10% hrubej podlahovej plochy, ročné náklady na údržbu takejto kúpeľne sa môžu pohybovať od 35% do 50% celkových nákladov na údržbu v závislosti od typu zariadenia. Kvalitná hydroizolácia kúpeľne je najdôležitejšou súčasťou obkladačiek v kúpeľni, pretože ak by neboli dlaždice správne umiestnené a izolované, voda by unikala ďalej. Nadmerná vlhkosť v kúpeľni môže spôsobiť plesne, alergie, nepríjemný zápach a ďalšie zdravotné ochorenia.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.