Plošinové a obchodné váhy – vyberajte tú najvyššiu kvalitu!

Plošinové a obchodné váhy – vyberajte tú najvyššiu kvalitu!

Plošinové a obchodné váhy sa prioritne využívajú v priemysle, kde musia spĺňať vysoké štandardy na presnosť, kvalitu a odolnosť. Na čo si pri výbere týchto typov váh dávať pozor?

Najprv je dobré definovať si, na čo sú jednotlivé typy váh určené. Ak sa chystáte kupovať novú váhu, či už na priemyselné alebo domáce využitie, vždy je dobré vopred vedieť, na čo ju budete prioritne využívať. Podľa toho následne vyberiete presne taký typ váhy, ktorý bude maximálne zodpovedať vášmu využitiu. Medzi najčastejšie typy patria obchodné váhy, ktoré, ako už napovedá ich názov, nachádzajú hlavné uplatnenie v obchodoch. Napríklad, v predajniach zeleniny slúžia na určenie ceny vzhľadom na hmotnosť. Takémuto využitiu je prispôsobený napríklad displej na váhach, ktorý okrem presnej hmotnosti dokáže automaticky zobraziť aj cenu. Obchodné váhy sú presne ciachované a dokonca prichádzajú aj s metrologickým certifikátom zaručujúcim ich presnosť, ktorý platí 2 roky.

V priemysle sa najčastejšie využívajú plošinové váhy, ktoré sú vybavené väčšou plošinou určenou na váženie napríklad balíkov, alebo iných veľkých predmetov. K plošinovým váham si viete často dokúpiť aj rôzne nájazdové rampy, ktoré uľahčujú váženie väčších predmetov. Samozrejme, na rozdiel od obchodných váh sú plošinové váhy stavané na oveľa väčšie hmotnosti, no stále si zachovávajú mimoriadne vysokú presnosť váženia.

 

Overený výrobca = bezproblémová prevádzka

Keďže plošinové a obchodné váhy sú naplno využívané prakticky od rána do večera, každý deň, je veľmi dôležité, aby boli čo najodolnejšie. Šetrenie a kúpa najlacnejších váh sa v tomto smere nevypláca, lacné váhy často veľmi rýchlo stratia svoju presnosť a stávajú sa nepoužiteľnými. Do kvality sa tak rozhodne oplatí investovať. Ak hľadáte skutočne kvalitné obchodné a plošinové váhy za dostupné ceny, zavítajte do e-shopu Vahy-obchod.sk, z ktorého ponuky si rozhodne vyberiete!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.