Posuvné dvere vyriešia nedostatok priestoru

Posuvné dvere vyriešia nedostatok priestoru

Posuvné dvere sú ideálnym riešením nedostatku priestoru v byte, pretože nevyžadujú žiadny priestor pre otváranie. Otvárajú a zatvárajú sa posunom po pojazdovej lište, umiestnenej v garniži na stene, alebo sa môžu zasúvať do takzvaného stavebného púzdra. Ďalšou veľkou výhodou moderných posuvných dverí je, že v priestore dverného otvoru nevyžadujú inštaláciu podlahovej vodiacej koľajnice, ani použitie prahu. Vďaka tomu vytvára použitie posuvných dverí bezbariérový priestor.

Keď potrebujete v interiéri ušetriť priestor, môžete si vybrať z dvoch variantov posuvných dverí. Prvým z nich sú posuvné dvere s uchytením do garniže na stene. Druhým variantom sú posuvné dvere, ktoré sa zasúvajú do stavebného púzdra – špeciálnej steny, alebo nadstavby steny, vybudovanej za týmto účelom.

Posuvné dvere do garniže na stenu majú jedno alebo dve krídla, pohybujúce sa tesne popri stene. Najväčšou výhodou tohoto variantu posuvných dverí je to, že pre ich inštaláciu nepotrebujete žiadne väčšie stavebné úpravy, ktoré môžu byť v byte nepríjemné. Stačí, keď obložíte stavebný otvor obložkovou zárubňou a nad ňu do steny pripevníte špeciálnu garnižu s pojazdovou lištou, po ktorej sa dvere posúvajú. Garnižu je v niektorých prípadoch možné inštalovať aj nad hladký stavebný otvor bez zárubne.

Nevýhodou tohoto variantu posuvných dverí je to, že stenu, pozdĺž ktorej sa dvere posúvajú, nie je možné plnohodnotne využiť napríklad pre zavesenie poličiek alebo obrázkov. V prípade, že potrebujete využiť celú plochu steny vedľa dverí, je lepšie využiť druhý variant posuvných dverí so zasúvaním do stavebného púzdra.
Posuvné dvere so zasúvaním do stavebného púzdra sa zasúvajú do steny, ktorá vznikne inštaláciou stavebného púzdra. Stavebné púzdro býva vytvorené nadstavbou existujúcej steny, pomocou sádrokartónovej dosky. Výhodou voľby posuvných dverí so zasúvaním do stavebného púzdra je, že plochu stavebného púzdra – steny do ktorej sa dvere zasúvajú, môžete využiť ako klasickú stenu, vrátane celého priestoru pozdĺž nej.

Posuvné dvere so zasúvaním do stavebného púzdra sú v ponuke ako jednokrídlové dvere, dvojkrídlové dvere s otváraním na dve strany v jednej línii, dvojkrídlové posuvné dvere s paralelným zasúvaním oboch krídiel do jedného púzdra, alebo posuvné dvere so zasúvaním do zákrytu v púzdre s dvomi oddelenými otvormi uprostred.

555555

zdroj: SOLODOOR

Keď si vyberiete akýkoľvek typ posuvných dverí, určite oceníte ich hlavné výhody – úsporu miesta, ľahké a tiché otváranie dverí, bezbariérový prístup, dlhú životnosť, jednoduchú údržbu a dizajnové ozvláštnenie interiéru.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.