Efektné a mobilné chladenie pre interiér vašej domácnosti

Efektné a mobilné chladenie pre interiér vašej domácnosti

Slnko a horúčavy dokážu počas leta narobiť v interiéroch našich domácností hotovú neplechu. Vyhrejú ich totiž na teploty, ktoré sú doslova neznesiteľné, a preto sa v lete doma nemusíme cítiť absolútne príjemne. Našťastie, dnes je možné interiéry efektne chladiť, a to nielen prostredníctvom klasických klimatizácií. Na trhu sú totiž dostupné aj mobilné klimatizácie, ktoré predstavujú ich lacnejšiu a najmä prenosnú alternatívu.

Mobilné klimatizácie sa hrdia základnou výhodou, a to možnosťou ich mobility. Chladiť nimi preto môžete jednu miestnosť a o pár hodín ju preniesť zas do inej časti vašej domácnosti. Prípadne si mobilnú klimatizáciu zbaliť do auta pri odchode na chatu, kde vám v priebehu niekoľkých minút vytvorí príjemný chládok. Celé uvedenie klimatizácie do prevádzky  je potom veľmi jednoduché – zapnúť do elektriny, nasadiť odvodovú hadicu na horúci vzduch, vyložiť ju von oknom a stačiť štart.

 

Všímajte si základne parametre zariadení

O tom, ako efektívne mobilná klimatizácia schladí priestor, svedčí ich chladiaci výkon a vzduchový výkon potrebný na zabezpečenie vhodnej cirkulácie vzduchu. V prípade týchto zariadení by mal byť výkon minimálne na úrovni okolo 2,6kW. Okrem výkonov si pri kúpe všímajte aj spotrebu elektrickej energie, hlučnosť či možnosť regulácie fúkania vzduchu. Vo všeobecnosti sa odporúča vzduch smerovať nahor, kde sa hromadí vzduch teplý, a tak ho vytlačiť z jeho pozície.

 

Uprednostňujte klimatizácie s automatickým odparovaním kondenzovanej vody

Pri chladení vzduchu dochádza aj ku kondenzácii vodnej pary obsiahnutej v horúcom vzduchu, ktorá sa tak premieňa na vodu. Tá sa následne sústredí v zásobníku. Existujú jeho dva prevedenia. Prvé, menej praktické, je založené na neustálom vylievaní vody, čo môže byť naozaj otravné. Preto je vhodné uprednostňovať tie klimatizácie s obsahom automatického výparníka vody, ktorý vodu zlikviduje za vás a zároveň zabezpečí vhodnú vlhkosť miestnosti. Predajca mobilných klimatizácií REMKO vám ponúka len klimatizácie s automatickým výparníkom, a to už od sumy 494 EUR.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.