Ako zabrániť prehrievanie interiéru?

Ako zabrániť prehrievanie interiéru?

Trápi vás doma počas letných mesiacov horúčava až k zakuckania? Tomu sa dá ľahko predísť a to aj bez klimatizácie. Prečítajte si ako.

Nemusíte si hneď kupovať klimatizáciu, aby ste interiér svojho domu ochránili pred letnými horúčavami, stačí vám k tomu kvalitná izolácia. Tá zabráni prehrievaniu vášho domu, a tiež zamedzí unikaniu tepla, takže sa vám bude hodiť aj v zime.

 

Precízne izolácie je základ

Interiér je potrebné dôkladne zaizolovať. Veľké množstvo tepla uniká nielen stenami, ale tiež stropom, podlahou a oknami. V dnešnej dobe sa najčastejšie izoluje vatou, polystyrénom alebo polyuretánovou penou (skrátene PUR penou), ktorá je stále obľúbenejšie.

 

Zateplenie Chytrou penou?

PUR pena je jednou z najlepších tepelných izolácií na trhu. Vyniká dlhou životnosťou, ale hlavne nízkou tepelnou vodivosťou Vďaka tomu nie je nutné vytvárať tak silnú vrstvu izolácie ako napríklad u vaty. Môžete ušetriť trochu priestoru a pritom dosiahnuť vynikajúce izolačných účinkov.

Vzniká priamo na mieste aplikácie zmiešaním dvoch tekutých zložiek. Aplikácia prebieha pomocou špeciálnej pištole. Po nástreku zväčší svoj objem viac ako stonásobne a efektívne tak upchá všetky škáry. Celý proces zateplenia je veľmi rýchly.

Ešte tento rok nemáte zateplené?

Musíte na zateplenie PUR penou čakať? Neľakajte sa, pár jednoduchých trikov vám čakanie spríjemní a uľaví vám v letných horúčavách.

  1. zatieni si okná

Kúpte si vonkajšie rolety alebo závesy. Vonkajšie rolety sú samozrejme účinnejšie, pretože slnečné lúče do miestnosti vôbec nevpouštějí. Ak sa vám však zdajú drahé, vystačíte si aj so zatemňovacím závesy.

  1. Nevetrajte

Zásadné je cez deň vôbec nevetrať, aby sa horúci vzduch nedostal dovnútra. Vetrajte skoro ráno, alebo cez noc, potom už okná nechajte zatvorené a zatiahnutá.

  1. Používajte zvlhčovače vzduchu

Na denné používanie si môžete zaobstarať ochladzovač a zvlhčovač vzduchu. Ak ale hľadáte prírodnejší riešenie, pomôžu vám izbové kvety, ktoré prirodzene zvýši vlhkosť vzduchu v izbe. Vedro bude vďaka nim znesiteľnejšie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.