Osviežovače vzduchu do bytu jednoducho patria

Osviežovače vzduchu do bytu jednoducho patria

Všetci chceme, aby domov voňal tými najpríjemnejšími vôňami. Neraz to pokazia rozličné pachy, ktoré znepríjemnia každodenný život. Určite ste to už zažili – ráno ste odišli do práce a keď ste sa vrátili domov ovanul vás neidentifikovateľný zápach. Čo sa stalo? Veď pravidelne upratujete, vetráte, snažíte sa, aby váš domov voňal čistotou, a predsa. Verte, nie ste v tom sami. V dnešnom článku sme si posvietili na príčiny zápachu v domácnosti, ako ich odstrániť z dlhodobého hľadiska a ako proti nim bojovať.

 

Zistite príčiny zápachu!

Aby ste mohli zápach v domácnosti eliminovať, mali by ste sa samozrejme zamerať hlavne na príčinu vzniku zápachu. Bude to určite ťažký oriešok, ale verte, dá sa to. Najskôr zistite, či zápach pochádza rovnomerne z celého bytu. Pred odchodom do práce zatvorte všetky dvere a tak pri príchode domov pocítite, kde je najväčšia intenzita zápachu.

 

Zápach pochádzajúci z kúpeľne

Zápach v kúpeľni môže pochádzať z odpadu. V ňom sa usádzajú vlasy, či iné nečistoty, preto by ste mali používať pravidelne prípravky, ktoré ho prečistia. Takýto prípravok si môžete urobiť aj doma so zmesi sódy bikarbóny a octu, ktorý vylejte do odtoku. Uvedeným spôsobom ho vyčistíte a zbavíte sa nepríjemného pachu.

Problémom môže byť aj zabudnutá opratá bielizeň v práčke. Zatuchne a preto je potrebné ju nielen opätovne vyprať, ale samozrejme vyčistiť aj práčku, z ktorej sa môže zatuchnutý pach šíriť. V neposlednom rade sa zápach môže šíriť aj z mydelničky. Je potrebné ju pravidelne čistiť, pretože sa v nej hromadí voda s kúskami mydla, ktorá môže po niekoľkých dňoch zapáchať.

 

Zápach z kuchyne

Najviac zápachu môže pochádzať z kuchyne. Či už je to z pokazeného jedla alebo zhnitého ovocia, či zeleniny. Preto prezrite zeleninu alebo ovocie, či sa medzi ňou nenachádzajú nahnité kusy.

Zdrojom nepríjemného zápachu môže byť odpadkový kôš, preto ho po každom vynesení smetí dôkladne vyumývajte. Avšak nielen nádobu, ale aj jeho vrchnák, či poličku, kde sa kôš nachádza. Pri hádzaní odpadu do koša môžu po ňom stekať rôzne šťavy, ktoré dokážu vytvoriť nepríjemný zápach.

 

Bytové textílie

V prípade, že je zápach rovnomerný v celom byte, mali by ste vyprať všetky záclony, závesy, či iné bytové textílie. V nich sa dokáže udržať veľké množstvo rôznych pachov. Dobrým pomocníkom potom na udržanie príjemnej vône sú osviežovače na textílie, ktoré sa aplikujú priamo na ne.

Osobitným problémom sú fajčiari v byte. Cigaretový dym nasiakne do textílií a verte, len ťažko sa ho zbavíte. Osviežovače vzduchu určené na elimináciu pachu po fajčení pomôžu skôr pri sporadickom fajčení v byte.

 

Pomôžu osviežovače vzduchu do domácnosti

Ak umiestnite osviežovače vzduchu do domácnosti, docielite tým prísun každodennej vône. Aj tej vašej obľúbenej, keďže sa tieto prípravky vyrábajú v rôznych vôňach a druhoch. Predovšetkým na toalete alebo v kúpeľni sú osviežovače vzduchu nenahraditeľným pomocníkom a oživením.

V prípade, že sa nechcete o nič starať, poslúžia osviežovače so senzorom pohybu alebo elektrické osviežovače, ktoré dávkujú vôňu v pravidelných intervaloch. Možno ste nevedeli, ale existujú aj bio osviežovače vzduchu, ktoré obsahujú len prírodné látky i oleje a tak nedráždia organizmus. V tekutých sa nachádza olej, do ktorého vložíte ratanové tyčinky a po nasiaknutí olejom šíria okolo seba decentnú vôňu, ktorá vás povzbudí, upokojí a optimisticky naladí.

Či sa rozhodnete pre osviežovače so senzorom, v spreji, gélové alebo tekuté, určite neurobíte krok vedľa. Nielenže prevoniate svoj domov, ale eliminujete ním zápachy a budete sa v ňom cítiť príjemne. Samozrejme, musíte najskôr nájsť a následne odstrániť príčinu zápachu!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.