Nové práčky a sušičky Gorenje WaveActive

Nové práčky a sušičky Gorenje WaveActive

Gorenje rozširuje svoj sortiment spotrebičov o nové parné práčky a sušičky WaveActive v radoch Advanced (pokročilý) a Superior (najvyšší). Ide o doteraz najdokonalejších pomocníkov pri starostlivosti o bielizeň s funkciami, ktoré sa akoby mávnutím čarovného prútika postarajú o každý záhyb, šev a vlákno vášho oblečenia. Šetrne, spoľahlivo a úsporne. Vaša bielizeň bude naozaj čistá a svieža bez akejkoľvek námahy – pretože tu naozaj platí príslovie, ktoré ste určite doma počuli často. Ono „sa to“ vyperie. Dokonca aj na diaľku.

Čistá pračka už pred praním. S inovatívnou funkciou AirDry

Skutočne čistú bielizeň získate len z čistej práčky. Lenže tá je medzi pracími cyklami doslova živnou pôdou pre najrôznejšie mikroorganizmy.

Preto Gorenje prichádza s jedinečným riešením: stačí prostredníctvom aplikácie ConnectLife aktivovať novú špeciálnu funkciu AirDry a tá doslova vyfúkne z vnútra práčky, gumových tesnení a zásobníkov na pracie prostriedky 99,9 % baktérií a vírusov (podľa nezávislého testu Univerzity v Ľubľane). Tie sú nielen škodlivé, ale sú aj príčinou nepríjemných pachov.

Vďaka tomu bude práčka už pred praním hygienicky čistá. A vaše oblečenie bude vďaka tejto vymoženosti vždy sviežo voňať. Nemusíte nič robiť sami, pretože „sa to“ urobí samo.

Bielizeň bez baktérií a vírusov

Ďalšie kúzlo v podobe programu ExtraHygiene zničí v bielizni počas pracieho cyklu 99,9 % baktérií. Tento program je určený na zabezpečenie hygienickej čistoty a je vhodný pre rodiny s malými deťmi a všade tam, kde je dôležité, aby v oblečení a iných textíliách nezostali žiadne baktérie, plesne alebo kvasinky.

„Vzniknutá para preniká textilnými vláknami a stačí na účinné odstránenie až 99,9 % baktérií. Bielizeň však nie je namáčaná do horúcej vody ako pri vysokoteplotnom programe. Výsledkom je čistota bez vedľajších nežiadúcich účinkov, ako je napríklad scvrknuté oblečenie. Okrem toho bude bielizeň príjemne mäkká a s minimom záhybov,“ hovorí Jana Neuszerová, odborníčka Gorenje.

Správne dávkovanie – aj to sa urobí samo

Starostlivosť o bielizeň bude oveľa jednoduchšia aj vďaka novej funkcii AutoDose s presným automatickým dávkovaním pracieho prostriedku podľa skutočnej potreby. Množstvo v zásobníku vydrží až jeden mesiac. Nebudete musieť pridávať zbytočne veľa gélu alebo prášku a priestor okolo práčky bude uprataný. A to najlepšie na tom je, že „sa to“ zase urobí samo.

Nové práčky sú tiché a spoľahlivé vďaka invertorovému motoru s nadštandardnou 15-ročnou zárukou a špeciálnym bočným panelom navrhnutým tak, že znižujú vibrácie a súvisiaci hluk pri rotácii bubna a odstreďovaní.

K dispozícii sú aj obľúbené parné programy, extra krátke a špeciálne programy a automatické funkcie na čistenie práčky vrátane sterilizácie bubna. A vďaka integrovanej wifi možno tie najlepšie modely ovládať na diaľku prostredníctvom aplikácie ConnectLife a mobilného telefónu, dokonca aj cestou domov z posilňovne alebo z práce. Aplikácia navyše ponúka o 10 programov viac ako ovládací panel. Ešte než prídete domov, bude na vás čakať dokonale vypraná bielizeň.

V sušičkách s funkciou NatureDry sa bielizeň usuší ako vonku

Nové sušičky WaveActive sú vybavené patentovanou technológiou NatureDry, ktorá je inšpirovaná sušením vonku na čerstvom vzduchu.

Prídavný senzor zabezpečuje, že proces sušenia je ideálny aj vtedy, keď sušičke zveríte jemnú bielizeň alebo športové oblečenie z high-tech tkanín. Najrýchlejší program všetko zvládne za rekordných 89 minút.

Sušičky využívajú patentovaný systém TwinAir s obojsmerným fúkaním vzduchu. Dokonca aj veľké kusy bielizne budú mäkké, rovnomerne vysušené a menej pokrčené hneď, ako ich vyberiete zo sušičky. Pokrčeniu bielizne predchádza aj bubon WaveActive s jedinečnou vlnovou štruktúrou a špeciálnou funkciou AntiCrease. Zaujímavý je aj program na posteľnú bielizeň, ktorý využíva špeciálny algoritmus a je navrhnutý tak, aby zabránil zamotaniu kusov bielizne do seba.

Sušičky sú tiež poháňané tichým, úsporným a spoľahlivým invertorovým motorom PowerDrive a špeciálne navrhnuté bočné steny pohlcujú hluk.

Dizajn a ohľaduplnosť k prírode

Práčky a sušičky WaveActive sú veľmi vydarené aj z estetického hľadiska. Sú tiež energeticky úsporné a šetrné k životnému prostrediu, o čom svedčí aj zaradenie práčok do najvyššej energetickej triedy A s úsporou energie až 50 %. Mimoriadne úsporné sú aj sušičky s tepelným čerpadlom, ktoré v porovnaní s kondenzačnými sušičkami ušetria až 70 % energie.

Šetrnosť k životnému prostrediu potvrdzuje aj aktuálne udelená strieborná medaila EcoVadis za trvalo udržateľné podnikanie pri výrobe veľkých domácich spotrebičov Gorenje, ktoré je ohľaduplné k prírode aj ľuďom. Navyše, po skončení životnosti je celých 95 % dielov práčky recyklovateľných, takže zázraky môžu pokračovať inde bez toho, aby sa poškodilo životné prostredie.

Jedna novinka za všetky:
Práčka Gorenje W2NS94ARCZ s funkciou AirDry a wifi

Inteligentná práčka Gorenje W2NS94ARCZ s kapacitou 9 kg bielizne má inovatívnu funkciu AirDry, ktorá sa aktivuje prostredníctvom aplikácie ConnectLife a ešte pred praním úplne vysuší dávkovač pracieho prostriedku, bubon a tesnenia dverí, takže je hygienicky čistá a bez zápachu bez akejkoľvek námahy z vašej strany. Je vybavená senzormi a adaptívnou technológiou, ktorá si pamätá vaše obľúbené nastavenia. Umožňuje účinne odstrániť 36 najbežnejších škvŕn aj pri nízkych teplotách, ale napriek tomu sa postará o sterilnú čistotu pomocou parného programu alebo parného osvieženia suchej bielizne. K dispozícii je celý rad špeciálnych programov vrátane programu na pranie košieľ s parou alebo čoraz obľúbenejších veľmi krátkych programov s rekordným 20-minútovým programom. Skvele vybavená tichá práčka v energeticky najúspornejšej triede A má invertorový motor, špeciálne izolované boky pre ešte tichšiu prevádzku, osvetlenie bubna, automatické dávkovanie pracieho prostriedku a automatické čistenie vnútorného priestoru. Je tiež vybavená wifi a možno ju ovládať na diaľku prostredníctvom aplikácie ConnectLife. Stojí 719 EUR.

 

Viac informácií: sk.gorenje.com

Comments are closed.