Dizajnová garážová brána – vyberte si bránu podľa predstáv

Dizajnová garážová brána – vyberte si bránu podľa predstáv

Každá garážová brána by mala spĺňať hneď niekoľko vlastností – musí byť funkčná, bezpečná a samozrejme, nesmieme zabúdať ani na estetické hľadisko. Aké možnosti nám široká škála dizajnov ponúka?

 

Vyberáme si garážovú bránu podľa typu

Aké typy garážových dverí poznáme?

Sekčné garážové brány – fungujú na princípe zasúvania sa pod strop, vyzerajú moderne a hodia sa takmer do každej garáže.

Posuvné garážové dvere – sú vhodným variantom práve do garáží s nízkym stropom aj do tých, ktoré slúžia na vstup do domu.

Dvojkrídlové garážové brány – vyzerajú tradične a klasicky a otvárajú sa smerom dovnútra alebo von, aj preto sa hodia do priestornejších garáží.

Rolovacie garážové brány – rolujú sa do takzvaného boxu, vďaka čomu získate úložný priestor pod stropom.

 

Nezabúdame ani na estetické hľadisko

Okrem kvality sú garážové brány tiež dizajnovo príťažlivé. Každý zákazník si príde na svoje. Dizajny sú dostupné hneď v niekoľkých štýloch – od moderného až po ten rustikálny, ktorý vašej garáži dodá originálny vzhľad s nádychom elegancie. Pre tých, ktorí sa radi odlišujú a vystupujú z davu, pripadá do úvahy aj dizajn Individual, kedy si bránu môžete nechať potlačiť hotovým umeleckým dielom. Môže ísť o graffiti, maľbu, fotografiu, limitom je len vaša vlastná kreativita.

Klasici môžu siahnuť po bráne, ktorá dokonale imituje drevo a vniesť  do dizajnu domu štipku prírody. Napodobeniny drevín ako zlatý dub, mahagón či zelený dub, akiste dodajú vašej garážovej bráne ten správny tón a vzhľad. Momentálne si môžete vyberať hneď z 35-tich imitácií dreva. Ak sa rozhodnete pre moderný ráz, vyberte si jednu z 25-tich napodobenín kovov.

Tam ale farebná úprava garážových brán ani zďaleka nekončí. K dispozícii máte totiž asi 3 tisícky farieb, z ktorých si môžete vybrať ten správny odtieň. Môžete ho doladiť k fasáde domu, alebo vytvoriť ostrý kontrast. Rozhodnutie je len na vás.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.