Ani strešné okná sa nezaobídu bez tienenia a ďalších doplnkov

Ani strešné okná sa nezaobídu bez tienenia a ďalších doplnkov

Zrejme nebudete namietať, ak povieme, že podkrovné miestnosti majú svoju nenapodobniteľnú atmosféru. Svoj podiel na tom majú aj strešné okná. V každej podkrovnej miestnosti však musí byť dobre navrhnutý ich počet aj veľkosť. A ani tu to ešte nekončí.

Tienenie je ešte dôležitejšie 

Rovnako ako bežné okná aj tie strešné potrebujú účinnú tieniacu techniku. Dokonca by sa dalo povedať, že tienenie je pri strešných oknách ešte dôležitejšie, keďže cez ne preniká do interiéru viac slnečných lúčov. A určite vám nemusíme hovoriť, čo to môže znamenať počas letných horúčav. 

Nemusíte sa však obávať hľadania nejakých komplikovaných riešení. Aj dostupné látkové rolety na strešné okná sú napriek svojej jednoduchosti veľmi efektívnym riešením. Účinne zatienia vaše strešné okná, majú moderný dizajn, sú cenovo dostupné a naviac ich montáž zvládnete aj svojpomocne. A to aj bez toho, aby ste mali s takouto činnosťou nejaké skúsenosti. 

Doplnky zvyšujúce komfort 

Ani pri tienení však nekončíme. Ešte totiž existujú pre strešné okná doplnky, ktorých kúpu je rozhodne dobré zvážiť, keďže tiež prispievajú svojou trochou ku komfortu bývania v podkrovných miestnostiach. 

Medzi najobľúbenejšie takéto doplnky patria sieťky proti hmyzu. Teploty rastú, príroda sa pomaly prebúdza a platí to aj o hmyze, ktorý bude čo nevidieť využívať každú príležitosť, aby sa vám „nasťahoval“ do domácnosti. A ak pôjde o komáre, môžete sa staviť, že neostane len pri tom „sťahovaní sa“, ale ráno si budete môcť počítať štípance. Proti takýmto nepozvaným návštevníkom sú aj v podkroví najúčinnejším riešením práve sieťky proti hmyzu. Nebudete sa tak musieť ani počas teplých mesiacov vzdávať spania pri pootvorenom okne. 

Niekedy sa stane, že strešné okno je ťažko dostupné a to sťažuje manipuláciu s ním. Na takéto prípady je ideálna univerzálna ovládacia tyč, s ktorou je možné otvárať a zatvárať rôzne druhy strešných okien, ktoré sú ťažko dostupné bez takejto pomoci.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Radovan1 / Shutterstock.com

Comments are closed.