Tipy ako prirodzene zosvetliť interiér

Tipy ako prirodzene zosvetliť interiér

Hovorí sa, že kam nechodí slnko, tam chodí lekár; prípadne interiérový dizajnér, pretože nevyužiť prirodzené svetlo v domácnosti je plytvaním, ktoré by ste si nemali dovoliť. Inšpirujte sa našimi tipmi, ako čo najviac využiť prirodzené svetlo na rozjasnenie miestnosti.

 

Zrkadlá

Predstavujú jednoduchý a veľmi štýlový spôsob, ako prirodzene presvetliť a otvoriť priestor v miestnosti. Zvážte napríklad umiestnenie zrkadla na stenu priamo naproti oknu. Výsledný efekt bude stáť za to – zrkadlo zvýši prirodzenú svetlosť v miestnosti a navyše bude odrážať výhľad zvonku. Ak sa so svetlom v interiéri chcete pohrať trochu inak, skúste umiestniť dve veľké nástenné zrkadlá na susedné steny.

 

Farby

Farby, ktoré si vyberiete steny, strop či interiérové doplnky, budú mať veľký podiel na celkovej vzdušnosti a optickej ľahkosti izieb. Strop natretý jasnou bielou farbou sa priam otvorí a bude vyzerať veľmi sviežo. Ak chcete miestnosť oživiť, použite svetlo-šedú farbu na steny. Ako doplnok skvele poslúžia kontrastné horčicovo-žté závesy na okná. Pridajte nebesky modrú do kúpeľne a svetložltú do kuchyne – takáto kombinácia neomrzí snáď nikdy.

 

Rozžiarte miestnosť po miestnosti

V kuchyni je dostatok svetla nevyhnutnosťou. Zvážte využitie svetelných pásov pod vrchnou časťou kuchynskej linky a pre zvýraznenie romantickej a jemnej nálady tiež metrážové záclony na okno. Trápia vás tmavé rohy v obývačke? Oživíte ich podlahovými svietidlami. V spálni by zase nemali chýbať lampy na stolíkoch pri oboch stranách postele; pomôžu zo spálne vytvoriť niečo viac ako len miesto na spanie. A čo chodba či foyer? Ak máte v chodbe vyššie stropy, zvážte zavesenie stropnej lampy. V prípade nižších stropov je vhodnejšie zvoliť do stien zapustené osvetlenie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.