U matracov je dôležitý tiež správny poťah

Keď vyberáme nový matrac, spravidla sa zameriavame na iné parametre ako poťah, ktorým matrac disponuje. Najmä nás zaujíma materiál, tuhosť, poskytovaný komfort pri spánku, ortopedické vlastnosti pod. Na poťah matraca zabúdame, a práve ten hrá dôležitú úlohu v otázke zdravého spánku.

U matracov je dôležitý tiež správny poťah

 

Prečo je poťah dôležitý?

Poťah na matrac plní hneď niekoľko funkcií:

  • chráni matrac proti parazitom, roztočom a iným mikroorganizmom,
  • chráni matrac proti zašpineniu,
  • zaisťuje priedušnosť,
  • zabezpečuje požadovanú hygienu matraca, pretože v sebe absorbuje vlhkosť a potom ju správne uvoľňuje,
  • oddeľuje telo od jadra matraca,
  • plní aj estetickú funkciu.

Poťahy na moderné matrace

Na moderných matracoch sa využíva široká škála poťahov a poťahových látok. Veľmi obľúbené sú predovšetkým poťahy prateľné, ktoré možno z matraca ľahko zložiť a vyprať. Sú dnes v podstate nutným štandardom. Možno ani neviete, že počas spánku telo vypotí 0,5 l až 1 liter potu, v čase choroby je to ešte viac. Z hygienických dôvodov je dobré vždy siahnuť po matraci, ktorý má snímateľný poťah, pretože v ňom zostávajú predovšetkým soli, tuky, dusík.
Moderné poťahy, ktoré sa využívajú na matrace, dnes môžu byť opatrené špeciálnou úpravou proti plesniam a baktériám, ktoré sa využívajú často na antibakteriálne matrace. Niektoré poťahy môžu byť dokonca napustené látkou proti komárom, ktorá ich odpudzuje, či prípadne vôňou napr. levanduľou. Existujú tiež poťahy, ktoré dokážu regulovať telesnú teplotu tak, že sa telo neprehrieva, ani nepodchlazuje. Za absolútnu novinku a špičku na našom i svetovom trhu je poťah pretkaný striebornými vláknami.

1

2

Ktorý poťah je najlepší?

Dnes je veľkou výhodou, že si každý môže vybrať z niekoľkých rôznych poťahových materiálov, tak ako mu to bude vyhovovať. Výber je vždy individuálny. Čo vyhovuje jednému, nemusí druhému. Aby sme zistili, ktorý poťah je najlepší, spýtali sme sa odborníka, p.Grossmanna zo spoločnosti Grossmann matrace, jedného z najväčších českých výrobcov matracov. „Vyrábame matrace od roku 1999 a za tú dobu sme mali možnosť sa stretnúť z nepreberným množstvom poťahových materiálov. V súčasnej dobe využívame tri typy poťahov, ktoré považujeme za najkvalitnejšie a vyhovujú 95% zákazníkov. Jedná s o poťah Silver, poťah s Aloe Vera a poťah TENCEL, „povedal nám p.Grossmann.

 

Poťah Aloe Vera

Poťah je z kvalitnej látky, ktorá obsahuje výťažok známej rastliny Aloe Vera barbaensis z rodu ľaliovitých. Aloe Vera je prírodné antibiotikum, ktoré je účinné proti vírusom, baktériám, plesniam a tiež sa vyznačuje svojimi hojivými účinkami na kožu, preto sa používa aj do poťahov matracov. Exkluzívny látka Aloe Vera s vysokým podielom bavlny je prešitá termorounem z dutého polyesterového vlákna, ktoré zaručuje veľmi dobré vetranie matraca. Poťah je príjemný na dotyk, priedušný, snímateľný a prateľný do 60 ° C. Matrac s poťahom Aloe Vera je vhodný pre alergikov a astmatikov.

3

4

S týmto poťahom disponuje napríklad penový matrac  ERGOFLEX PUR.

 

Poťah SILVER

Látka poťahu SILVER je upravená technológiou Silver Protect, pri ktorej sú do látky napustené nanočastice striebra. Tento striebrom ionizovaný povrch obsahuje strieborné vlákna, ktoré zamedzujú a redukujú tvorbu škodlivých baktérií až o 90%. Výhodou materiálu je aj schopnosť zabraňovať vytváraniu nepríjemného zápachu. Poťah je prešitý termorounem a výplň tvorí duté polyesterové vlákno, ktoré zaručuje vetranie matraca. Poťah SILVER je tiež snímateľný a môže sa prať do 60 ° C. Úprava látky striebrom je zachovaná aj po vypraní látky. Matrace, ktoré disponujú týmto poťahom sú ideálne pre alergikov a astmatikov.

56

Tento druh poťahu nájdete napríklad na latexovom matraci MEDEO LATEX.

 

Poťah TENCEL

Tkanina TENCEL je vyrobená z celulózového vlákna vyrábaného z drobných celulózových súčiastok dreva. Funkčnosť tejto tkaniny je založená na inovatívnom usporiadaní celulózových vlákien. Tkanina prirodzene chladí a potláča rast baktérií. Preto je špeciálne vyvinutá na výrobu posteľného textilu. Poťah TENCEL 303 g / m2 je prešitý 200g / m2 termoelastickým rúnom. Má navyše výborné termoregulačné vlastnosti a dokonale absorbuje vzniknutú telesnú vlhkosť, až o 50% viac v porovnaní s bavlnou. Poťah možno prať v práčke do 40 ° C a je vhodný pre alergikov a astmatikov.

a

b

Poťahom TENCEL je opatrený napríklad matrac XENA  zo 100% latexu.

U Grossmann matracesi však môžete vybrať poťah, ktorý by ste si na vybraný matrac priali. Kompletnú ponuku nájdete na eshope Grossmann matrace.

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.