Privítajte vo svojej domácnosti rustikálny štýl

Detská izba často pripomína skôr skladisko nepotrebných vecí, v ktorom sa len ťažko nájde miesto pre jeho najdôležitejšieho obyvateľa - dieťa. A práve medzi najmenšími sa pre taký priestor vžilo slovíčko "pidi." Ako zariadiť detskú izbu malých rozmerov vkusne a predovšetkým prakticky, vám poradia šikovné tipy v našom článku.

Privítajte vo svojej domácnosti rustikálny štýl

Rustikálny nábytok sa od klasického nábytku veľmi líši. Ak patríte medzi jeho milovníkov, mohli ste sa stretnúť s odlišným názorom vašich blízkych. Nie všetci jeho kúzlu prepadli, a preto môžete byť na vážkach, či si taký nábytok do domácnosti zaobstarať a neustále počúvať narážky na tento vzhľadom špecifický nábytok. To však neznamená, že by ste sa takého nábytku mali vzdať! Čo v sebe v skutočnosti skrýva rustikálny nábytok? To a mnohé iné sa dozviete v článku nižšie.

Rustikálny nábytok sa perfektne hodí do spálne

Ak milujete experimenty v bytovom dizajne, iste ste narazili aj na rustikálny štýl. Ten je svojím vzhľadom veľmi špecifický, pretože vyzerá ako starý nábytok po babičke. Práve kvôli tomu niekomu pripadá úplne zbytočné míňať peniaze za nábytok, ktorý by ste v úvodzovkách mohli nájsť niekde na pôde. Aj napriek mnohým „ALE“ však rustikálny nábytok zažíva svoj boom. Je tak trochu retro a ak je nám známe, retro dnes letí viac ako moderný štýl. Aké sú jeho výhody? Rustikálny nábytok:

• má špecifický vzhľad,

• je výnimočný a originálny,

• zaobstarať ho možno z masívu aj z laminát,

• vnesie do miestnosti kus prírody,

• je priestorovo výrazný,

• ponúka veľa úložného priestoru,

• vybrať si ho môžete v rade odtieňov.

Veľkou nevýhodou môže byť fakt, že sa nie každému páči a je určený predovšetkým do priestorovo výrazných miestností. A preto môže byť spálňa ideálnym miestom pre tento štýl nábytku. Nie všetky návštevy do nej pozvete, a preto si práve v spálni môžete splniť svoj sen o rustikálnom nábytku. Pokiaľ by ste aj napriek nedostatku priestoru túžili po nábytku v rustikálnom štýle, doplňte svoj stávajúci nábytok o jeden či dva rustikálne kúsky. Umiestnite do chodby či predsiene rustikálnu komodu či rustikálnu skriňu. Tieto dizajnovo výrazné kúsky nábytku ozvláštnia celý interiér.

Rustikálne spálne môže byť priestorom pre váš odpočinok

Rustikálny nábytok do spálne vnesie nádych melanchólia. Práve tak totiž mohla vyzerať pôvodnej spálne vašej babičky. Tiež sa vám tam dobre zaspávalo pod ťažkými perovými perinou? Dnes, je jedno či bývate v meste a k babičke to máte akokoľvek ďaleko, si môžete podobnú miestnosť zariadiť u vás doma. V tom prípade odporúčame rustikálny nábytok z masívu, periny a prikrývky z prírodných a antialergénnych materiálov a v spálni žiadnu elektroniku. V takto zariadenej miestnosti môžete odpočívať spánkom, čítaním knihy alebo len leňošením. Uvidíte, ako si oddýchnete.

Chêne antique patiné.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.