Pelety a ich výhody

Pelety sa dostávajú do popredia a nahrádzajú zemný plyn, ktorého ceny neustále rastú. Pelety sú malé, zlisované častice, ktoré sa využívajú najmä na vykurovanie. Z ekologického hľadiska sú pelety skvelou voľbou, navyše ich spaľovanie je nielen vysoko výhrevné, ale aj efektívne.

Pelety a ich výhody

Čo je peleta?

Granulovaná častica kruhového prierezu sa vyrába z odpadového drevného materiálu (pilín a hoblín). Pelety sa vyrábajú pod tlakom. Vďaka spotrebe pilín zaniká potreba skladovania drevného odpadu.

 

Z akých odvetví pochádzajú pelety?

Stretnúť sa môžete s rastlinnými peletami, ktoré sa nazývajú aj agropelety. Tie sú vyrobené z prebytkov poľnohospodárskej výroby. Môže ísť o slamu, odpad pri čistení obilia či o seno. Agropelety majú vyšší obsah popola a nedosahujú výhrevnosť drevených. Druhým typom sú klasické drevené pelety, vyrábané z odpadov v drevospracujúcom priemysle, akými sú piliny, hobliny, kôra či prach. Kvalitu peliet môžete spoznať aj podľa ich farby. Najkvalitnejšie pelety sú často svetlo sfarbené. Pelety sa vyrábajú bez chemických prísad a lepidiel, čím navyše šetria životné prostredie pri ich spaľovaní.

 

Prečo si vybrať pelety?

Cíťte sa pohodlne

Vykurovacie zariadenia vám prinesú vysoký komfort, skvelý dizajn a jednoduchú obsluhu. Navyše, peletové kozuby či kotly sú zárukou optimálneho spaľovania s minimálnymi emisiami.

 

Stavte na istotu

Každoročne na Slovensku dorastie viac stromov, ako je možné využiť. Drevené pelety sa považujú vďaka tejto skutočnosti za trvalý zdroj energie. Vy sa tak nemusíte báť, že by ich bolo nedostatok, palivo je k dispozícii v dostatočnom množstve.

Kvalita je dôležitá

Pelety sú vysoko kvalitné – predstavujú veľmi výhodnú alternatívu voči bežným palivám. Ich kvalita sa riadi podľa európskej normy.

 

Ušetrite svoju peňaženku

Cena peliet sa pohybuje v prijateľnom rozmedzí. Pelety sú v zásade o niečo drahšie ako drevo, ale v konečnom dôsledku vďaka ich špecifickým vlastnostiam, ušetríte.

Nemáte doma peletový kotol ani kozub, ale zaujímate sa o životné prostredie? Vyskúšajte brikety! Brikety sa vlastnosťami podobajú peletám. Brikety vám prinesú komfort, pohodlie a počas zimných mesiacov vyhrejú váš domov.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.