Čaká vás obstavba krbu? Tak jedine kalcium-silikátová doska od SILCA!

Čaká vás obstavba krbu? Tak jedine kalcium-silikátová doska od SILCA!

Staviate krb? Dobrý výsledok nezávisí len na výbere krbovej vložky, ale aj na voľbe vhodnej obstavby krbu.

Možná sa do stavby krbu púšťate samy, alebo si potrebujte overiť, či sú odporúčania a spôsob stavby vášho krbu najatou firmou správne. Hneď potom, ako si zvolíte vhodnú krbovú vložku, ktorá svojimi parametrami; vrátane výkonu, veľkosti, priestorových možností; splňuje aj vaše dizajnové požiadavky, mali by ste sa sústrediť na výber vhodnej obstavby. Obstavba krbu by mala byť nenáročná na prácu s používaným materiálom a plniť aj potrebné izolačné funkcie.

 

Ideálnym materiálom na obstavbu sú kalcium-silikátové dosky SILCA

Kalcium-silikátové dosky sú veľkoformátové dosky, ktoré súčasne plnia izolačnú funkciu obstavby. Výhodou je ich pevnosť, ktorá je vhodná aj na vytvorenie samonosnej konštrukcie bez nutnosti ďalších nosných prvkov.

SILCA sa ponúka v rôznych variantách. Napríklad SILCA 250 KM je vhodná ako mrazuvzdorné murivo a súčasne izolácia pred tepelnými stratami. SILCAwool 1100-350G je ohnisková izolačná doska, ktorá je veľmi ľahká a neakumuluje takmer žiadne teplo. V sortimente sú aj špeciálne tvarovky, napríklad izolácia napojenia dymovodu SILCAWOOL AST 200, ale aj dekoračné profily v podobe štukových prvkov používané k dekorácii krbov SILCACON.

 

SILCA s kompletným príslušenstvom

Výhodou systému obstavby krbov SILCA je aj dostupnosť kvalitného originálneho príslušenstva. Prašnosť je dobré eliminovať penetráciou SILACON. Ako impregnácia proti vysokým teplotám do 900 °C sa používa impregnácia SILCADUR-HTI. Mezi sortimentom nechýba špeciálne lepidlo na lepenie izolačných dosiek, ani vápnová omietka, ktorá sa aplikuje na kalcium-silikátové dosky SILCA. Ďalším príslušenstvom je napríklad podomietková kachliarska sklotextilná sieťka alebo keramická rohož, vhodná napríklad na obaľovanie oceľových konštrukcií protipožiarnej ochrany.

SILCA systém je vlastne dokonalá skladačka, kde už nemusíte pátrať po tom, čo pri výstavbe krbu potrebujete. Vyniká vysokou kvalitou a je dobré použitie SILCA systému požadovať aj od firmy, u ktorej si nechávate krb postaviť na kľúč. Kalcium-silikátová doska nesklame. Kompletný sortiment SILKA kúpite na Zopkrby.sk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.