S prichádzajúcim letom je tu otázka: Je vaša chladnička dosť veľká?

S prichádzajúcim letom je tu otázka: Je vaša chladnička dosť veľká?

V lete v chladničkách skladujeme aj inak na teplo menej citlivé potraviny. Dlhšie tam vydržia, naviac je nám príjemné, keď ich konzumujeme vychladené. Stačí vám tá vaša chladnička pokiaľ ide o kapacitu?

Chladnička je základnou výbavou každej domácnosti. Často však už dosluhuje, lebo sme si ju kupovali, keď sme ešte nemali rodinu. Vtedy nám jej kapacita stačila, dnes nie. Mnohí sme si navyše už zvykli robiť veľké nákupy iba dvakrát či raz v mesiaci. Trvanlivosť potravín, predovšetkým mliečnych výrobkov, vákuovo balených syrov a mäsových výrobkov, nám to bez problémov umožňuje.

 

Veľké chladničky nám naviac pomáhajú šetriť

Čím menej chodíme do obchodu, tým menej minieme peňazí. Ruku na srdce, koľko zbytočností kúpime v obchode len preto, že sme doňho vošli? Financie nám vie chladnička, či ešte lepšie chladnička s mrazničkou, šetriť aj z iných dôvodov. Hlavne preto, že menej vyhadzujeme potraviny. V chladničke či v mrazničke dlhšie vydržia, nepokazia sa, naviac môžeme bezpečne a dlhodobo skladovať aj nedojedené zvyšky a vrátiť sa k nim o pár dní, keď na ne opäť dostaneme chuť.

 

K chladničke patrí mraznička

Chladničky s mrazničkou sú dnes štandard. Už si nikto nevystačí iba s malým výparníkom na mrazenie pár kúskov potravín. Bežne si dnes v mrazničke držíme mrazené polotovary, chlieb a pečivo, taktiež mrazené ovocie, nanuky a zmrzliny, mrazené šunky, salámy aj syry. Dokonca bylinky či orechy. Viete, že skladovanie orechov, mandlí, maku či rôznych semienok v mrazničke dlhodobo uchová ich čerstvosť a používať sa dajú prakticky okamžite po vytiahnutí z chladničky? Kombinované chladničky nám obvykle stačia. Pokiaľ je však pre nás kombinovaná chladnička malou, vždy je možné si kúpiť veľkú chladničku bez mrazničky a zvlášť mrazničku – pultovú alebo so zásuvkami.

 

Objavte Ameriku v chladení a v mrazení

Iné moderné a luxusné riešenie ponúkajú americké chladničky. Sú dizajnovo elegantné, majú zaujímavé priestorové riešenie chladničky aj mrazničky, naviac sú charakteristické aj zaujímavými pridanými funkciami. Tie sú rôzne, ale k tým najzaujímavejším patrí možnosť čapovania si vychladených tekutín z dverí chladničky, prístup k nápojom bez nutnosti otvárať dvere chladničky, či možnosť vyrábať ľad či ľadovú triešť v mraziacej časti. Americká chladnička je moderným a veľmi zaujímavým riešením chladenia aj mrazenia.

 

Skladovanie potravín v chladničke

Nezabudnite, že ani v lete do chladničky nepatrí všetko. Banánom stále lepšie pristane bežná izbová teplota. Stonku je však vhodné obaliť potravinárskou fóliou a banány vložiť do papierového vrecka. Do chladničky ale nepatrí ani mrkva, uhorky, paradajky, zemiaky, bylinky, cibuľa, cesnak, olej, med, čokoláda či pečivo.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.