Bambusové obklady zútulnia aj nevľúdne chodby

Bambusové obklady vyrobené z prírodných materiálov sa zvyčajne používajú do miest, ktoré sú každodenne vystavené nadmernej záťaži. Dokážu steny ochrániť a navyše vnášajú do priestorov teplé tóny, ktoré ich osviežia a zútulnia.

Bambusové obklady zútulnia aj nevľúdne chodby

Bambusové obklady sú príjemné na pohľad aj na dotyk

Bambus patrí medzi veľmi obľúbené prírodné dekoračné materiály. Veľmi dobre vyzerá, ľahko sa spracováva, je odolný a ľahko sa čistí. V spojení s pevnou textíliou sa veľmi dobre hodí pre ochranu často namáhaných miest, akými sú napríklad spojovacie chodby alebo steny za posteľami. Okrem nepopierateľného dekoračného efektu dokáže tiež čiastočne brániť stratám tepla a predchádza nepríjemnému pocitu studených múrov v zimných mesiacoch.

bambus_obklad_kongo_interier

Všetky bambusové obklady z e-shopu Fototapeta.cz sú dvakrát lakované, vďaka tomu dlho vydržia a skvele sa čistia. Bambusové lamely o šírke 7 mm – 17 mm sú nalepené na textilnej mriežke, takže ich stačí jednoducho vysať alebo pretrieť vlhkou handričkou. Neublížia im ani saponáty, sú preto veľmi vhodné do detskej izbičky alebo napríklad do špajze. Celková hrúbka bambusového obkladu je cca 2,2 mm, sú teda veľmi ľahké a zároveň pevné a odolné.

Prilepiť alebo privŕtať? Je to jedno …

Ak sa vám bambusové obklady zapáčili, nemusíte uvažovať nad typom alebo štruktúrou vašej omietky. Tehlová omietka alebo drevený povrch sú ideálne pre jednoduché pripevnenie obkladu za pomoci klincov. Vďaka ľahkosti celého produktu postačia klince bežnej dĺžky a veľkosti.

Bambusové obklady je tiež možné nalepiť, a to buď celoplošne alebo bodovo. Disperzné kontaktné lepidlo je potrebné naniesť na zadnú stranu (textilné obloženie) obkladu, prilepiť a chvíľu podržať. Možno použiť lepidlo priamo určené pre textilný podklad alebo siahnuť po univerzálnom chemoprénovom. Zvyšky lepidla je treba ihneď dôkladne zotrieť. Bambusové obklady nechajte cez noc zaschnúť.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.