Obrazy na stenu: Rady ako ich vyberať

Obrazy na stenu: Rady ako ich vyberať

Je váš priestor  zariadený dokonalým nábytkom v modernom štýle, ale stále cítite, že niečo
v ňom chýba? Máte holé steny a neviete ako ich vyplniť?

Nástenné obrazy, umenie a fotografie slúžia ako čerešnička na torte vášho domova. Vďaka zavesenému umeniu sa budete cítiť vo vašom dome príjemnejšie. Hľadanie tých správnych kúskov stojí za to, pretože skutočne dokážu vylepšiť váš domov. Pri dekorovaní domu nie sú zavedené žiadne pravidlá, ale možno vám pomôžu nasledujúce tipy.

 

Ako začať

Najprv sa pozrite na stenu, ktorú chcete skrášliť umeleckým dielom, aby ste sa rozhodli, akú veľkosť zvoliť. Zobrazenie fotografií, obrázkov a umeleckých diel pridá miestností charakter, pomôže vytiahnuť  jej farebnú schému a vytvoriť ohnisko. V obývačke rodina trávi najviac času, a preto moderné obrazy do obývačky nesmú chýbať v žiadnej domácnosti. Vytvoria štýlový prvok, ktorý zaujme každého hosťa.

Váš štýl

Najlepšia rada pri zariaďovaní domu alebo bytu je, aby ste si vyberali to, čo sa vám páči. Ak uvidíte určitý obraz alebo fotografiu a nebude vo vás vyvolávať príjemné pocity, nezaveste ju na stenu. Je to váš domov, váš dizajn a vaše peniaze, ktoré určite chcete minúť na niečo, vďaka čomu sa budete cítiť príjemne. Žijete vo svojom dome, takže si vychutnajte kúsky, ktoré zdobia vaše steny!

 

Otvorený priestor

S rastúcim počtom majiteľov domov, ktorí kupujú alebo navrhujú domy s otvorenými priestormi, je výber umenia na steny ťažší ako kedykoľvek predtým. Najdôležitejším pravidlom pri výbere nástennej grafiky pre otvorený pôdorys je nákup a zavesenie s cieľom jasne definovať priestor.

Vytvorte súdržný vzhľad medzi miestnosťami. Napríklad stena zdieľaná medzi kuchyňou a obývacou izbou by mala mať vhodne zvolený obraz do kuchyne a ďalší do obývacej izbe.

 

Farebná schéma

Farebné odtiene v obraze alebo na fotografii vám pomôžu zostaviť schému miestnosti a zintenzívnieť farby umenia. Zvážte tiež farbu steny, na ktorej je zobrazené vaše dielo. Je možné, že farba steny pekne zvýrazní jeden z prízvukových tónov obrázku. Skupina fotografií s podobnými farbami bude tiež lepšie spolupracovať, ak budú všetky čiernobiele.

Nástenné dekorácie sú dostupné vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Môžete si vybrať zarámované obrazy a fotografie, nezarámované plátna či koláže objektov. Výber závisí len od vás.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.