V súlade s prírodou: 3 kroky k ekologicky šetrnej domácnosti

V súlade s prírodou: 3 kroky k ekologicky šetrnej domácnosti

V dnešnej dobe plnej chémie od nás dostáva príroda pekne zabrať. Ak vám nie je ľahostajné, čo sa deje s naším životným prostredím a radi by ste dali ruku k dielu, máme pre vás dobrú správu. Najlepšie totiž začnete sami od seba a nemusí to byť vôbec ťažké. Pozrite sa, čo s vaším domovom urobia bambusové doplnky, svietidlá z recyklovaných materiálov a prírodné čistiace prostriedky a vydajte sa v ústrety udržateľnosti.

Aká cesta vedie k zelenšej domácnosti?

  • Vymeňte plastové vybavenie za ekologickejší bambus
  • Zahoďte chemické čistiace prostriedky
  • Vyskúšajte výrobky z recyklovaných materiálov

Udržujte si doma udržateľné materiály

Tiež  ste si už všimli, že sa vyrába čoraz viac produktov z bambusu? Z bambusového vlákna dnes môžete zaobstarať všetko od oblečenia až po riad a niet divu. V niektorých ohľadoch je to takmer zázračný materiál. K svojmu rastu nepotrebuje chémiu, ani príliš vody a hnojivá, takže je šetrný k prírode. Dokonca zvládne rast v pôde, kde už sa iným rastlinám nedarí a má na ňu blahodarný účinok. V domácnosti zvládne nahradiť veľa plastových výrobkov a na rozdiel od plastu sa v prírode úplne rozloží. V porovnaní s drevom neuveriteľne rýchlo rastie. Počas jedného dňa zvládne vyrásť až o niekoľko desiatok centimetrov.

Bambusové doplnky sa stanú vďaka svojej ľahkosti a antibakteriálnym účinkom nenahraditeľnými pomocníkmi v domácnosti. Hodia sa skvele do kuchyne i kúpeľne. Vyskúšajte napríklad bambusový držiak na mydlo či toaletný papier. Do kuchyne kúpte bambusové dózy, podnosy, taniere i ďalšie kuchynské doplnky značky Bambum. Drevo pôsobí elegantne a krásne sa zladí s vašu kuchynskou linkou.

Bambusové doplnky využijete v kuchyni pre ich antibakteriálne účinky

Spoznajte ako naozaj vonia čistota

Dostaňte sviežu vôňu prírody k sebe domov. Šetrné k zvieratám a rastlinám môžete zostať aj pri bežných činnostiach ako umývanie riadu alebo umývanie podlahy. Vyskúšajte prírodné čistiace prostriedky s vôňou mäty a citrónu alebo grepu a pomaranča.

Austrálčania sú obklopení nádhernou faunou a flórou, nad ktorými žasnú ľudia z celého sveta. Aby to tak zostalo aj naďalej, značka Ladelle začala vyrábať mydlá, krémy a spreje, ktoré sú úplne v súlade s prírodou. Ich výroba neubližuje žiadnemu zvieraťu, sú prirodzene rozložiteľné a bez chemických látok ako sú amoniak, sulfáty, parabény a bielidlá. Nemusíte sa obávať, že bez chémie vám ten zažratý fľak nepustí. Príroda si so špinou sama najlepšie poradí.

Vyskúšajte čistiaci prostriedok na zrkadlá s vôňou pomaranča a ružového grapefruitu, ktorý nie je hrozbou pre nikoho okrem špiny

Posvieťte si na to s netradičným ekologickým osvetlením

Vybrať úspornú žiarovku je správny prvý krok k dlhodobej udržateľnosti. Viete ale, že pri výbere svetiel môžete urobiť ešte viac? Značka Good & Mojo sa rozhodla vyrábať svietidlá z ľahko recyklovateľných a udržateľných materiálov ako sú korok, bambus, drevená drť či ekologický ľan. Ukážte svojim hosťom, že to so životným prostredím myslíte vážne, alebo si len vyzdobte byt netradičnými závesnými svietidlami a stolovými lampami.

Nemajte rovnaké tuctové osvetlenia ako všetci vaši známi. Vybočte z radu originálnym svetlom z recyklovanej pneumatiky. Či už ladíte domácnosť do minimalistického scanda alebo industriálneho štýlu, tento kúsok sa u vás bude krásne vynímať. Svojim nákupom navyše urobíte dobrú vec, pretože 5% zo svojich výnosov prispieva Good & Mojo na solárne osvetlenie krajín tretieho sveta. Získate tak krásny dizajnový kúsok a zakaždým, keď si rozsvietite aj hrejivý pocit z pomoci druhým.

Ozdobte svoju domácnosť krásnym dizajnovým svetlom z recyklovanej pneumatiky a ešte urobte dobrú vec

Vidíte, každý malý krok sa počíta a dohromady budeme v ekologickom správaní zase o kus ďalej. Značky, ktoré sme vám predstavili, konajú vždy s ohľadom na planétu Zem, a zároveň dbajú aj na estetiku a praktickosť. Okrem pocitu zo správneho rozhodnutia tak získate aj štýlovú domácnosť. Teraz už len stačí vybrať si bambusový riad, ekologické čistiace prostriedky a neobvyklé osvetlenia presne podľa vášho gusta.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.