Výber sprchovacieho kúta

Výber sprchovacieho kúta

Nudí vás vaša kúpeľňa a chcete jej dať nový vzhľad? Inštalácia sklenených sprchovacích kútov je zaujímavým spôsobom, ako dať vašej kúpeľni nový, elegantný vzhľad bez toho, aby došlo k prestavbe celého priestoru. Sklenené sprchovacie kúty, ktoré sú k dispozícii v esteticky príjemnom prevedení, sa stali medzi majiteľmi domov pri vytváraní krásnych kúpeľňových interiérov veľmi populárne. Sklenená sprchová kabínka pomáha pri vytváraní samostatného sprchovacieho priestoru v kúpeľni.

Na začiatok premýšľajte o tom, ako sa bude vaša sprcha používať a aký štýl vyhovuje vašim potrebám. Typ sprchovacieho kúta, ktorý si vyberiete, bude mať veľký vplyv na celkový dizajn a vzhľad vašej kúpeľne.

Musíte si tiež určiť, kde bude sprcha umiestnená – v strede miestnosti alebo v rohu? To bude určovať výber sprchovej vaničky a skla. Nájdenie sprchovej vaničky, ktorá vyhovuje vašim potrebám, nebude problémom, pretože existuje celý rad možností – štvorcový, obdĺžnikový, päťuholníkový alebo kvadrantový.

 

Rohový sprchovací kút

Rohové sprchy sú skvelou formou sprchovacieho kúta, ktorý šetrí priestor a ktorý sa dá, ako už názov napovedá, umiestniť do rohu každej kúpeľne. Elegantné sprchovacie kúty šetria priestor a vďaka tomu predstavujú atraktívne možnosti pre malé kúpeľne alebo interiéry kúpeľní, v ktorých sa vyžaduje vaňa a samostatný sprchovací kút. Ďalšou výhodou rohových spŕch sú náklady. V porovnaní s inštaláciou vaní so zabudovanými sprchami je inštalácia rohovej sprchy jednoduchšia a lacnejšia. Rohové sprchy sú zvyčajne vyrobené zo sklolaminátu, ktorý je pevný a nepremokavý. Do konštrukcie sú včlenené hotové otvory, do ktorých je možné pripevniť vodovodné armatúry. Je dôležité vopred zistiť, akú veľkosť sprchovacieho kúta chcete, vrátane šírky a výšky. Zohľadnenie štýlu rohovej sprchy je potrebné vziať do úvahy aj v spojení s existujúcim vnútorným dizajnom kúpeľne, v ktorej bude sprchovací kút umiestnený.

Ak kupujete sprchovací kút ako samostatnú jednotku, uistite sa, že sa vojde do vášho domu a dvere kúpeľne sú dostatočne široké, aby kút cez ne mohol prejsť.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.