Dizajnové hodiny z platne sú skvelým retro darčekom

Dizajnové hodiny z platne sú skvelým retro darčekom

Retro je hit. Koho by to napadlo, že mnoho starých prežitkov sa vráti ako veľký módny hit. Hypermarkety si z retro potravín robia špeciálne akcie. Prerábame si starý nábytok a trháme si vlasy, že sme nechali rodičov a prarodičov, aby ho vyhodili. Najmódnejším bicyklom je ten v retro štýle. A dokonca si domov kupujeme nové gramofóny, pokiaľ nám tie staré doslúžili, aby sme si pustili staré platne, ktoré sa už roky váľali niekde v pivnici. Ak retro milujete, kúpte si aj retro hodiny z platne. Alebo ich venujte ako darček.

Klasická vinylová platňa sa stala základom pre dizajnové hodiny. Najčastejšími motívmi sú hudobné, športové a nechýbajú zvieratá. Ale nájdete aj iné – s číslami, s autonáradím, s obľúbeným autíčkom VW Beetle, s Jockerom a iné. Sú to všetko krásne veľké funkčné nástenné hodiny s ručičkami, ktoré ako bytový doplnok dokážu odizajnovať dnešné moderné interiéry s retro prvkami, ktoré sme si často pracne zrekonštruovali a teraz ich máme ako veľkú pýchu v našich domovoch.

 

Hodiny z platne ako darček

Takéto hodiny, ktoré sú naviac veľmi lacné, sú taktiež ideálnym darčekom. Ak chcete obdarovať niekoho, kto poslúcha staršie skupiny, napríklad ABBA, AC/DC, Metallica, Nirvana, Queen, Rolling Stones, ale aj Rammstein, Pink apod., máte voľbu jasnú. Vyberte ako darček hodiny s hudobným motívom tej ktorej konkrétnej skupiny.

 

Ako z komiksu

Motívy na platni pripomínajú komiksové kresby. Sú minimálne farebné. Obvykle čierny vinyl a biely motív doplňuje iba jednofarebný farebný stred hodín. Všetky hodiny si máte možnosť objednať v e-shope a nechať si ich poslať na Slovensku kamkoľvek potrebujete.

 

Pre príliš mladých: Viete, čo je platňa?

Platňa, vinyl, gramofónová platňa. To všetko je jeden názov pre to čierne koleso, ktoré ste možná niekde vzadu za knihami v knižnici, či v pivnici, objavili ako dieťa aj vy doma. Platne slúžili ako klasické záznamové médiá na uchovávanie a reprodukciu zvuku. Platňa bývala obvykle čierna. Iba uprostred mala farebnú informačnú nálepku o obsahu platne. Platňa sa kládla na gramofón, ktorý z nej interpretoval hudbu. Tá bola na platni zapísaná vo forme špirálovej drážky, ktoré má samozrejme analógovú podobu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.