Sťahovanie počas karantény

Sťahovanie počas karantény

Určitým povinnostiam sa nedá vyhnúť ani počas obdobia karantény. Hoci sa snažíme eliminovať čo najviac možných aktivít a chodiť menej von, môžu sa vyskytnúť okolnosti, ktoré nám zmenia situáciu. Takouto situáciou môže byť aj sťahovanie. Je možné, že ste tiež sťahovanie dlhodobo plánovali a nevyhnutne ho musíte zrealizovať. Preto si v tomto článku popíšeme to najdôležitejšie, čo by ste mali zohľadniť počas sťahovania v karanténe. Nepochybne si toto obdobie vyžaduje, aby ste boli opatrnejší než kedykoľvek predtým, ale zároveň sa netreba ani ničoho obávať.

 

  1. Sťahovacia služba – áno alebo nie?

Či už ide o sťahovanie Bratislava – čiže sťahovanie v rámci mesta Bratislava alebo do nášho hlavného mesta, prípadne na iné miesto, takmer všade máte možnosť spolupracovať so sťahovacou firmou, ktorá sprostredkuje sťahovacie služby.

Určite však rozmýšľate nad tým, či je v čase šíriaceho sa ochorenia COVID-19 správne spolupracovať s takouto firmou, a to hlavne z dôvodu, že je odporúčané eliminovať akýkoľvek kontakt s ľuďmi. Odpoveďou na túto otázku je, že závisí od vašich potrieb. Treba si uvedomiť, že pokiaľ sťahovanie budete riešiť svojpomocne, môže si vyžadovať oveľa komplikovanejšie riešenia. Možno nemáte k dispozícii veľké auto, ale tiež vám chýba materiál na balenie a ten je potrebné nakúpiť. Všetko to má pripravené sťahovacia služba, preto vám môže mnoho uľahčiť. Samozrejme, spoľahlivá sťahovacia firma nemôže riskovať riziko nakazenia, čím by ohrozila svojich pracovníkov a klienta, preto sa nemusíte obávať.

 

  1. Na čo ďalšie myslieť?

Nezabudnite chrániť seba aj ľudí vôkol. To platí dvojnásobne aj v tomto prípade. Počas celého procesu sťahovania si určite nechajte na vašej tvári rúšku a nasaďte ho aj vo vnútri vašim deťom, najmä akonáhle začnete s procesom sťahovania. Ak vám bude sťahovacia firma pomáhať aj s procesom balenia a skladania nábytku, určite si nechajte rúško aj rukavice po celý čas. Rovnako je pre dôležité, aby ste tieto ochranné prostriedky mali nielen vy, ale všetci, s ktorými prídete do kontaktu, vrátane vašej rodiny.

Ak bývate v paneláku, počas manipulácie sa budete dotýkať aj kľučiek a spoločných priestorov, preto budú rukavice potrebné. Samozrejme, tak ako vo všetkých ostatných prípadoch, aj tu platí, aby ste sa zbytočne nedotýkali tváre.

V skratke je teda potrebné myslieť aj počas sťahovania na všetky bežné opatrenia, ktoré dodržiavate za normálnych okolností.

Tiež je dôležité, a to najmä vtedy, ak bude sťahovanie prebiehať niekoľko dní, aby ste sa vždy oblečenie, ktoré ste v ten deň použili, vložili do koša na špinavé prádlo alebo do obalu a toto oblečenie následne operiete. Počas sťahovania môžete vy alebo vaše deti prísť do kontaktu s rôznymi povrchmi a je lepšie byť opatrnejší. Taktiež nezabudnite ani na dezinfekciu.

Pri vybaľovaní odporúčame pre každý prípad vyberať a manipulovať s krabicami a materiálmi taktiež v rukaviciach. Určite si ich aj dostatočne často pri jednotlivých činnostiach meňte.

Hoci je v túto chvíľu karanténa a šíriaci sa vírus témou číslo jeden, je veľmi pravdepodobné, že bude ešte niekoľko mesiacov, preto nie je potrebné sťahovanie presúvať, najmä v prípade, že sa potrebujete presťahovať. Ak si však dáte pozor a budete myslieť na základné opatrenia, ktoré by mali ochrániť vás aj vašu rodinu a v neposlednom rade aj pracovníkov firmy, s ktorou budete spolupracovať, bude všetko v poriadku.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.