SPRÍJEMNITE SI VÔŇU DOMÁCNOSTI PRÍRODNÝMI ESENCIÁLNYMI OLEJMI

SPRÍJEMNITE SI VÔŇU DOMÁCNOSTI PRÍRODNÝMI ESENCIÁLNYMI OLEJMI

Vôňa, ktorú cítime, dokáže ovplyvniť naše pocity i vnímanie. Je príjemné vrátiť sa domov a cítiť svieže vône pomarančov, alebo sa nechať okúzliť jemnou levanduľou. Dnes už vieme, že prírodné esenciálne oleje dokážu oveľa viac, ako len prevoňať našu domácnosť.

Aromaterapia je založená na použití esenciálnych olejov, ktorých výpary obsahujú aktívne látky. Dnešné vedecké výskumy sa zaoberajú použitím prírodných esenciálnych olejov na liečbu migrény, zmiernenie stavov úzkosti a dokonca i na podporu imunity. Esenciálne oleje dokážu nášmu domovu vdýchnuť príjemnú atmosféru a zároveň podporiť naše celkové zdravie. Siahnite po nich a doprajte si relaxáciu na úplne novej úrovni. Je len na vás, ktoré esenciálne oleje zvolíte, my vám však dnes prezradíme viac o ich účinkoch.

 

Esenciálne oleje – aké druhy sa oplatí voliť?

Počas chladných a daždivých dní viac ako kedykoľvek oceníme príjemnú vôňu esenciálnych olejov pomaly unikajúcich z aromalampy. Ak máte v láske jednoduchšie a najmä efektívnejšie riešenia, staviť môžete na esenciálne oleje do difúzera, ktoré sú pravidelne uvoľňované do ovzdušia a poskytujú ešte lepší zážitok z vône.

Esenciálne oleje môžete použiť na zmiernenie rôznych zdravotných komplikácií. Najčastejšie sa hovorí o ich blahodarných účinkoch v spojitosti s astmou, migrénou, depresiou či dokonca nespavosťou. Stávkou na istotu sú esenciálne oleje pochádzajúce z levandule, borovice či eukalyptu, ktoré dokážu uvoľniť zablokované dýchacie cesty a podporiť čisté dýchanie. Levanduľu oceníte i počas náročných dní, kedy hľadáte upokojenie. Esenciálny olej z levandule upokojuje a utišuje – používajte ho v miestnosti, ktorá je určená na relax, alebo v spálni – pomôže vám lepšie zaspávať. Naopak, ak sa potrebujete sústrediť, vhodnou voľbou je napríklad rozmarín.

 

Esenciálne oleje na imunitu – pomoc v náročnom období

Na jeseň a zimu je naša imunita najviac ohrozená. V našej pokožke sa tvorí minimálne množstvo vitamínu D, ktorý hrá v procesoch obranyschopnosti organizmu dôležitú úlohu. Podporte svoju imunitu cestou prírodných olejov. Škorica i borovica dokážu podporiť imunitu a zároveň krásne prevoňať domácnosť. Vyskúšať môžete i pomaranč alebo citrón.

 

Vítaná pohoda a krásna vôňa

Vďaka esenciálnym olejom si môžete vybrať, ako bude vaša domácnosť voňať. Obľúbite si jednoduché vône alebo siahnete po zmesi esenciálnych olejov, ktorá vytvára krásny zážitok? Široká ponuka prírodných esenciálnych olejov vám umožňuje vždy meniť vôňu svojej domácnosti podľa aktuálnych preferencií a potrieb. Zároveň môžete skúšať nové kombinácie vôní, ktoré si vás získajú.

Výhodou esenciálnych olejov z overených zdrojov je, že na rozdiel od sviečok sa pri ich odparovaní neuvoľňujú žiadne nebezpečné látky. Do vzduchu prúdi len čistá vôňa prírodného esenciálneho oleja. Na rozdiel od sviečok, u ktorých sa stretávame napríklad so škodlivým parafínom. Užite si krásne čistú vôňu, ktorá prenikne do všetkých kútov vašej domácnosti.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.