Tipy ako odstrániť tvrdú vodu

Tipy ako odstrániť tvrdú vodu

Tvrdá voda predstavuje nepríjemný problém v domácnosti. Môže spôsobiť menšie podráždenie pokožky, suché vlasy, ale môže viesť aj k dlhodobému poškodeniu korózie vodovodných potrubí a niektorých spotrebičov.  V priebehu času môžu skorodované rúrky vypúšťať do vody toxické chemikálie a kovy. Preto by ste sa už teraz mali dozvedieť o najlepších spôsoboch ako bojovať s tvrdou vodou a najlepších riešeniach, ktoré môžete používať doma. Takto sa už nebudete musieť kúpať alebo sprchovať vo vode, ktorá na vašej koži zanechá „podivný“ film.

 

 „Uvarte“ tvrdú vodu

Dočasná tvrdá voda je tvrdá voda, ktorá väčšinou obsahuje hydrogenuhličitan vápenatý. Varením sa rozpustené minerály vylučujú z vody. Pretože varom sa odstráni obsah vápnika vo vode, výsledkom je mäkšia voda. Varenie je rýchly a lacný spôsob ako sa zbaviť tvrdej vody. Rieši však iba dočasnú tvrdosť a nie trvalú tvrdosť. Trvale tvrdá voda obsahuje rozpustený síran vápenatý, ktorý sa varom neodstráni.

 

Magnetická úprava vody

Magnetická úprava vody predstavuje fyzický systém proti tvorbe vodného kameňa založený na umiestnení magnetov okolo potrubia. Nie všetky systémy sú však rovnaké alebo používajú rovnakú technológiu. Existuje niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú výkon a účinnosť magnetického odvápňovača. Pevný magnet alebo magnetický zmäkčovač vody je systém proti tvorbe vodného kameňa, ktorý je nainštalovaný okolo hlavného potrubia. Skladá sa z boxu alebo trubice opatrenej sériou magnetov.

 

Ionizátor vody

Ionizátor vody ponúka vynikajúcu filtráciu vody. Pretože nabíja molekuly, je schopný pomerne efektívne oddeliť bežné kontaminanty z vodovodu od vody, ako je chlór, chlóramín, ťažké kovy (olovo, ortuť), VOC a pesticídy.

 

Prostriedky na odstránenie mydlovej peny

Pena mydla sa vytvára v dôsledku pozitívne nabitých atómov vápnika vo vode. Tieto atómy zabraňujú rozpusteniu molekúl mydla. Nerozpustené molekuly mydla sa namiesto rozpustenia prichytia a hromadia na povrchoch. Na vyriešenie tohto problému použite čistiaci prípravok určený na tvrdú vodu. Tieto výrobky obsahujú roztok, ktorý neutralizuje pozitívne atómy vápnika v tvrdej vode. Uľahčujú oplachovanie mydla, čo v prvom rade pomáha predchádzať tvorbe špiny.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.