Správna strava pre našich štvornohých miláčikov

Správna strava pre našich štvornohých miláčikov

Zvýšte zdravie a životnosť svojho štvornohého spoločníka začlenením čerstvých celých potravín do jeho dennej stravy. Rovnako ako u ľudskej výživy, psi sú najzdravší, keď jedia širokú škálu minimálne spracovaných potravín. Na rozdiel od bežných krmív pre domáce zvieratá s pochybnými zložkami varenými pri vysokých teplotách, jedlo, ktoré pripravujete vo vlastnej kuchyni, bude prekypovať všetkými enzýmami, neporušenými aminokyselinami, vitamínmi, minerálmi, antioxidantmi a inými živinami, ktoré nám príroda nadelila. Aj keď najvyšší stupeň vysoko kvalitných krmív pre domáce zvieratá má výrazne zlepšené prísady a spôsoby varenia, čerstvé potraviny s vysokou vlhkosťou ponúkajú pre psi najlepšiu výživu. Budete mať úplnú transparentnosť a kontrolu nad tým, čo sa deje v miske vášho domáceho miláčika.

Tradičné krmivo pre psov v minulosti pozostávalo hlavne z mäsa a kostí. Psy sú všežravce s mäsožravou minulosťou a čerstvé mäso zložené zo svalov, tukov, kostí a spojivového tkaniva by malo tvoriť hlavnú časť stravy spolu so zeleninou a niektorými doplnkami.

 

Vnútornosti

Orgány obsahujú veľa živín, ktoré sa nenachádzajú v svalovom mäse a divé predátory ich budú jesť ako prvé. Pečeň je najcennejšia, ale obličky, srdce a žalúdky sú tiež veľmi dobré. Keďže orgány tvoria 1/6 až 1/4 tela zvieraťa, snažte sa použiť podobný podiel.

 

A čo mačky?

Väčšina cicavcov, vrátane ľudí a mačiek, používa proteín v potravinách na budovanie a udržiavanie tkaniva a vykonávanie biologických reakcií. Diétny proteín dodáva esenciálne aminokyseliny a je potrebný na výrobu protilátok, enzýmov, hormónov a tkanív a na správnu rovnováhu pH. Poskytuje energiu pre mačky a je nevyhnutná pre rast a rozvoj. Kompletné proteíny obsahujú veľké množstvo esenciálnych aminokyselín a nachádzajú sa v potravinách, ako je mäso, ryby, vajcia a hydina. Neúplné proteíny neposkytujú všetky esenciálne aminokyseliny a nachádzajú sa v mnohých potravinách, vrátane strukovín, obilia a zeleniny. Na trhu nájdete širokú ponuku krmiva pre mačky s rôznymi špecifikáciami a potrebnými výživovými zložkami.

Kŕmenie vašej mačky vhodným množstvom dobre vyváženej stravy je nevyhnutné pre udržanie celkového zdravia a pohody zvieraťa.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.