Epoxidový stôl dokáže do vášho interiéru priniesť krásu Amazonky v pralese

Epoxidový stôl dokáže do vášho interiéru priniesť krásu Amazonky v pralese

Ale aj krásu niektorej slovenskej rieky. Pretože presne tak vypadajú drevené stoly s namodro farbenou epoxidovou živicou.

Technika výroby stolov z epoxidovej živice ponúka skutočne pestrú škálu rôznych kreatívnych možností. Tá, ktorou som začala, je ale pravdepodobne tou, kvôli ktorej sa do tejto techniky zamilujete. Nádherné prírodné drevo, uprostred ktorého akoby sa vlnila rieka, je totiž skutočne neodolateľné.

 

Interiéry zdobia stoly zalievané do epoxidovej živice

Epoxidová živica je priehľadný materiál, ktorým sa ľahko zalievajú iné materiály. Je samonivelačná, pomerne rýchlo tuhne, po stuhnutí je pevná a vodeodolná. Dá sa tiež farbiť rôznymi pigmentami, čo rozširuje možnosti kreatívneho tvorenia s touto hmotou. Zatiaľ čo pred časom sme sa mohli stretnúť so zalievaním kamienkov, alebo rôznych iných predmetov, napríklad mincí do epoxidu, teraz sú veľkým hitom stolné dosky zalievané do epoxidovej živice.

Staré kusy dreva, pokrúteného, poškodeného rastom, korenice stromov, ale ja drevo s kôrou či s rakovinou kmeňa – to všetko je zrazu presne tým, čo urobí stôl ešte zaujímavejším. Drevené dosky sa zalejú do epoxidovej živice, ktorá naviac vyplní medzery medzi doskami. Epoxidový stôl sa následne obrúsi a práve tým získa živica nádherný lesklý vzhľad – či už ju necháte číru, alebo ju zafarbíte vhodným pigmentom.

 

Unikátne farby epoxidovej živice

Najefektnejšiu, modrú farbu, som už zmienila. Nie je ale jedinou, ktorá sa pri tvorení používa. Hitom je tiež čierna, farba slonovej kosti a červená. Tie drevu pristanú najviac a tvoria dohromady farebne prirodzenú kompozíciu.

 

Ako na podnožie stola?

Najčasnejšie používaným podnožím stolov z drevoepoxidovoživičnou doskou je dnes tak moderné kovové podnožie typické pre industriálny nábytok. Ale nič nepokazíte ani nohami z trámov, najlepšie len zo surovo opracovaných. Ďalšou možnosťou je použiť ako podnožie tzv. kozy. Drevené i kovové.

 

Epoxidové stoly do exteriéru aj do reštaurácií

Epoxidová živica robí stôl veľmi odolným. Nepoškodí sa mechanicky, ale je taktiež odolný vode. Preto sa podobné stoly dajú využívať v exteriéroch, ale aj v reštauráciách. Naviac sú dizajnovo veľmi efektné.

 

Keď si netrúfate na „urob si sám“, kúpte si epoxidový stôl hotový

Ak nie ste dostatočne zručnými, alebo na podobné záľuby nemáte čas, nevadí. Výroby nádherných epoxidových stolov sa chopila slovenská firma ROY.SK. Jej produkciu nájdete na webových stránkach Roayl.sk. K dispozícii sú jedálenské epoxidové stoly, ale aj menšie konferenčné stolíky.

Pokiaľ máte vlastnú predstavu o stole z epoxidovej živice, neváhajte si výrobu takéhoto stolu zadať. Firma totiž vyrába aj stoly na zákazku. Takto si máte možnosť nechať vyrobiť nielen stôl podľa vlastných predstáv do jedálne, ale aj sériu stolov do reštaurácie, alebo veľký rokovací stôl do vašej zasadacej miestnosti vo firme.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.