Ako vybrať správnu posteľnú bielizeň?

Ako vybrať správnu posteľnú bielizeň?

V posteliach trávime viac času ako kedykoľvek predtým. Nie sú len miestom na spánok. Niektorí z nás v nich raňajkujú, píšu si s priateľmi, celé hodiny chatujú so svojimi blízkymi, premýšľajú a rozhodujú o zásadných veciach vo svojom živote, pozerajú filmy a odpočívajú po dlhom dni. Kvalitné posteľné obliečky vám poskytnú pohodlný spánok, ktorý si zaslúžite. Stav našich spální a predovšetkým postelí a posteľnej bielizne je hlavným faktorom prispievajúcim ku kvalite spánku.

Všetci poznáme základy obliekania postele. Mala by byť zložená z prikrývky, posteľnej bielizne a plachty. Vaša posteľná bielizeň by mala dopĺňať farbu stien vašej spálne, mala by byť príjemná na dotyk a predovšetkým pohodlná.

 

Na čo si dať pozor pri výbere posteľných obliečok

Obliečky ťažia nielen z počtu nití posteľnej bielizne, ale aj z druhu vlákna a z kvality materiálu, z ktorého sú vyrobené. To bude hrať veľmi dôležitú úlohu pri výbere vašej posteľnej súpravy. Prvá vec pri výbere správnej posteľnej bielizne je rozhodnúť sa o type a úrovni kvality, ktorú by ste pre svoju posteľnú bielizeň chceli. Nezabúdajte ani na výber správnej plachty. Obzvlášť pre deti sú obľúbené jersey plachty, ktoré sú odolné a ľahko sa perú.

 

Posteľné materiály

Na výber je niekoľko druhov tkanín a každá má svoje výhody a nevýhody.

100% bavlna:  Bavlna je prírodné vlákno, takže posteľná bielizeň zo 100% bavlny znamená 100% prírodný materiál. Je mäkšia ako syntetické materiály a je aj priedušnejšia, takže ponúka príjemný a chladný spánok. Bavlnené obliečky sú tiež odolné a ľahké na údržbu. Je možné ich prať často a pri vysokých teplotách. Sú skvelé pre každého, kto má alergiu.

100% ľan. Ľan je tiež 100% prírodný materiál, ale odolnejší ako bavlna. Vďaka svojmu neutrálnemu pH je antistatický a hypoalergénny. Je priedušný a reguluje telesnú teplotu.

Satén: Tkanina, ktorá vytvára lesklý vzhľad. Je jemná a hodvábna na dotyk a poskytuje luxusný nočný spánok.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.