Terče pod dlažbu umožňujú mrazuvzdornú pokládku

Terče pod dlažbu umožňujú mrazuvzdornú pokládku

Kladiete vonkajšiu dlažbu? Dôležité si je uvedomiť, že len mrazuodolná dlažba nestačí. Potrebné je tiež vhodné položenie dlažby.

Vonkajšie terasy sú často vydláždené dlažbou. Oproti drevu je pokladaná za odolnejšiu, v porovnaní s betónovou dlažbou kladenou do piesku za estetickejšiu, naviac je nepopierateľne ľahšia. Pre mnohých sa však stane sklamaním. Na vine nemusí byť samotná dlažba, ale forma pokládky, ktorú sme pre ňu zvolili. Bežné lepenie dlažby totiž nemusí dlažbu chrániť pred popraskaním. Voda si vždy nájde cestičku, dostane sa pod dlažbu, a následne spôsobí jej popraskanie. Lepšia preto pokládka suchá a voľná. K tomu slúžia terče pod dlažbu.

 

Suchá pokládka vyhráva

Dlažba položená na špeciálne terče pod dlažbu umožňuje jednoduché odtekanie vody. Terče sú iné než tie pre položenie drevených podlahových dosiek. Majú štyri drážky pre zasunutie dlažby. Terče je možné dať na vybetónovaný povrch. Ak máte povrch nedokonalý, s nerovnosťami, alebo potrebujete dlažbu vyspádovať, riešením je použiť rektifikačné terče. Tie sú schopné nerovnosti vyrovnávať.

 

Kedy sa pustiť do stavby terasy?

Terasy sú neodmysliteľnou súčasťou nášho bývania. Mnohí si terasou zväčšili bývanie a prepojili interiér s exteriérom. Najviac si terasu užívame na jar a v lete, niekedy aj do neskorej jesene. Najkrajšia je ale na jar. Preto jej stavbu neodkladajte a na jar buďte pripravení. Stavba terasy ide s dobrými pomôckami od ruky. Terasa môže veľmi rýchlo začať slúžiť ako najlepšie miesto pre vašu relaxáciu. S dobrými pomôckami ju postavíte bez chýb aj vlastnoručne. Sortiment pre stavbu terás predáva e-shop Gardina.sk. V ponuke nájdete taktiež terče pod dlažbu a rektifikačné terče. Nechýbajú však ani pomôcky pre stavbu drevených terás. V e-shope dostanete tiež profesionálne rady, ako na stavbu terasy, či ako maximálne predlžiť jej životnosť.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.