Ktoré sú najdôležitejšie kritériá pri výbere puklíc na auto?

Ktoré sú najdôležitejšie kritériá pri výbere puklíc na auto?

Kolesá patria medzi najvyťaženejšie časti na aute. Celoročne ich napádajú vrstvy špiny, kamienkov, blata a iných nečistôt z okolia. Za jazdy spôsobujú od jemných škrabancov až po hlboké ryhy, čím neraz ohrozujú samotnú funkčnosť kolies. Ako veľmi praktická možnosť sa nám javia práve puklice na disky! 

 

Keď si vyberiete správne!

Máte istotu, že kolesá s puklicami budú v oveľa lepšej kondícii, ako tomu bolo počas sezón bez puklíc. Avšak užívatelia ešte aj v tejto vyspelej dobe veľmi odlišne hodnotia samotný účel puklíc. Faktom je, že nie sú len na to, aby chránili disky, ale aj zvyšnú časť kolies pred nánosmi. Túto praktickú stránku nesmie zastierať dizajnová, aj keď si vás na prvý pohľad získajú moderné puklice Volkswagen pri jednoduchom a pohodlnom výbere z kompatibilných ABS plastových modelov.

 

Viete, že?

Najlepšie je vyberať si z čiastočne ohybných puklíc tak, aby si zachovali odolnosť voči nárazom a nevzhľadnej korózii? Neexistujú nezničiteľné, ale trebárs veľmi kvalitné nylonové s ochrannou vrstvou laku.

Zatiaľ čo jedni stoja pred dilemou, či si zaobstarať celoplošné alebo lúčové, iní nezabúdajú, že zo všetkých kritérií sú popri materiáli dôležité rozmery. Pri pukliciach sa veľkosť udáva v palcoch. Najpoužívanejšie sú puklice od 13 – 16 palcov.

Pozor, aby ste puklice nepovažovali len za dekoratívne kryty na kolesá! Ak majú spĺňať svoju základnú ochrannú funkciu, potrebujete okrem modelu podľa značky vozidla, správnu montáž a pravidelnú starostlivosť. Na všetky modely, teda aj na grafitové puklice Škoda môžeme súčasne používať čističe na disky a na iné plastové časti vozidiel. Prípravok aplikujeme jemnými ťahmi štetca zhora nadol a po bokoch. Niekoľkokrát ho opláchneme a pri hrubých nánosoch opakovane aplikujeme. Takto udržiavané nám určite vydržia viac ako 1 sezónu!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.