Ako zabezpečiť efektívnu zvukovú izoláciu?

Ako zabezpečiť efektívnu zvukovú izoláciu?

Nielen vlhkosť, ktorej úroveň pomôžu zistiť vlhkomery, ale aj nadmerne prenikajúci hluk trápi mnohé domácnosti. Doma sa totiž potrebujeme cítiť čo najviac príjemne a na našom komforte sa výrazným spôsobom podieľa aj príjemné ticho. Ak aj k vám domov preniká nadmerný hluk z ulice alebo od susedov, ponúkame vám zaujímavý stavebný systém riešenia tohto problému – protizvukové dosky a peny.

 

Protihlukové dosky Wolf z kartónu a kremičitého piesku

Zaujímavým spôsobom zvukovej izolácie sú protihlukové dosky využiteľné ako na steny, tak aj na podlahy na realizáciu kročajovej izolácie. Konkrétne ponúkame dosky Wolf. Tie patria medzi najúčinnejšie zvukové izolácie vôbec, ktoré sa aj v slovenských domácnostiach tešia obrovskej obľube. Dosky Wolf sú zložené z viacerých vrstiev kartónového papiera vytvárajúcich lamely. Tieto lamely nie sú vyplnené vzduchom, ale kremičitým pieskom. Tým sa zvyšuje nielen odolnosť protihlukových dosiek, ale aj ich účinnosť. Hodnota vzduchovej nepriezvučnosti Rw je až 36 db, pričom hrúbka týchto dosiek je len 15 mm. Spoľahlivosť dosiek Wolf je garantovaná viacerými certifikátmi, preto sa nemusíte báť ich použitia ani vo vašej domácnosti.

 

Akustická pena ako ideálny podkladový materiál na riešenia zvukovej izolácie

Ak potrebujete zabezpečiť efektívne odhlučnenie vašej domácnosti či iného priestoru, pomôže akustická pena. Tú je vhodné kombinovať aj s doskami Wolf na vytvorenie naozaj silného systému zvukovej izolácie. Akustická pena je aplikovateľná všade, a to aj na podlahy, stropy či bežné steny. Môže byť nanesená aj samostatne, avšak to sa veľmi neodporúča. Ideálne je penu aplikovať priamo na izolovanú stenu a následne použiť ďalší typ zvukovej izolácie. Akustická pena okrem zamedzenia šírenia zvuku do priestoru plní aj ďalšiu funkciu, a to celkovo vylepšuje akustiku interiéru a bráni vzniku ozveny.

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.