Vyberte sa za zážitkami

Vyberte sa za zážitkami

Ste radi na cestách, ale už vás nebaví bývať v hoteloch, ktoré sú si všetky dosť podobné? A navyše bez súkromia? Skúste glamping! Možno budete v priamom kontakte s prírodou, ale to ešte neznamená, že prídete o pohodlie a vymoženosti modernej doby!

Je najvyšší čas zoznámiť sa s glampingom, t. j. kempovaním s nádychom nezvyčajného luxusu: sezóna sa začína a pred nami je neskorá jar a predovšetkým bezstarostné leto.  Kde môžete zažiť tento kúsok nezvyčajnej romantiky? Možno v prerobenom karavane na okraji tichého kempu, v domčeku v korune vysokého stromu alebo na brehu rybníka s výhľadom na vánkom rozkolísanú hladinu.

Niekde je to pár metrov štvorcových, inde to môže byť veľkorysá spálňa s obývacou izbou, terasou a vodným mólom. Na niektorých miestach je dokonca k dispozícii sprchovací kút s teplou vodou a elektrickou prípojkou. Tú môžete využiť nielen na fén alebo holiaci strojček, ale aj na prenosný indukčný varič, ktorý jednoducho zapojíte do bežnej zásuvky.

Môžete si na ňom pripraviť skvelé raňajky, len čo si vychutnáte ranné slnko a kvapky rosy lesknúce sa v tráve ako malé perličky. A keď sa vrátite z prechádzky alebo z jazdy po šírej krajine, je čas opäť na niečo dobré. A nemusí to byť jedlo z jedného hrnca, ale šťavnaté restované mäso s prílohou.

Prenosný indukčný varič, ako napríklad Gorenje ICY 3500 DP, funguje rovnako ako vstavaná indukčná varná platňa na princípe elektromagnetickej indukcie. Teplo sa vytvára len v mieste kontaktu s riadom, takže nedochádza k zbytočným stratám a prevádzka je rýchla a veľmi úsporná. A keď dovaríte a odstránite hrniec z varnej platne, v priebehu krátkej chvíle prestane hriať a veľmi rýchlo vychladne. Varenie na indukčnom variči je preto úplne bezpečné – pre okolie aj všetečné detské prsty.

Pomocou jednoduchého displeja s praktickým posuvným ovládačom môžete nastaviť deväť stupňov výkonu na presne požadovanú teplotu – 60, 80, 120, 150, 180, 200, 220 a 240 °C. Môžete tiež nastaviť čas varenia – až 180 minút. Po uplynutí tohto času sa varná platňa sama vypne a zaznie zvukový signál. Nemusíte ani nič sledovať, vlastne „SA TO“ urobí samo. Varná platňa je veľmi tenká – má výšku len 45 mm a ľahko ju zbalíte do auta na cesty alebo v lete na chatu. Skvele poslúži aj počas pikniku na mestskej terase. Stojí 185 EUR.

sk.gorenje.com

Comments are closed.