Chystáte sa položiť keramickú dlažbu? Kúpte si vybavenie, ktoré využívajú aj profesionálni obkladači!

Keramická dlažba patrí k najzložitejším druhom podlahovej krytiny z hľadiska pokládky. Správna pokládka nie je vôbec jednoduchá a aj zruční kutilovia sa radšej obracajú na špecializovaných obkladačov, ktorí vďaka skúsenostiam a kvalitnému náradia zaistia dokonalý výsledok. Ak chcete predsa len položiť keramickú dlažbu vlastnými silami, skúsenosti musíte nahradiť maximálnou snahou a sústredením na každú činnosť. Náradie si môžete zaobstarať rovnako kvalitné. Aké náradie je najdôležitejšie?

Chystáte sa položiť keramickú dlažbu? Kúpte si vybavenie, ktoré využívajú aj profesionálni obkladači!

Pozrite sa do ponuky Chmelík-Trade.cz

Chmelík-Trade.cz je špecializovaný e-shop na náradie a vybavenie pre profesionálnych remeselníkov i domácich majstrov. Veľká ponuka náradia je tiež v kategórii obkladov a dlažieb. Tovar si tu môžu vybrať profesionáli aj domáci majstri. Medzi najdôležitejšie vybavenie pre pokládku dlažby patria rezačky na obklady a dlažbu a vyrovnávací systém Fixlevel.

 

Čo je vyrovnávací systém Fixlevel?

Rezačku na dlažbu pozná každý, ale vyrovnávací systém Fixlevel je pojem, ktorý ste možno ešte nepočuli. Čo to vlastne je? Fixlevel je unikátny systém spôn, klinov a klieští, ktorý zaistí dokonale rovnú pokládku dlažby, teda jednu z najzložitejších úloh každého obkladača. Spony sa zasunú pod dlaždice a ich spodná časť je vždy pod dvoma susediacimi dlaždicami. Vo vrchnej časti spôn je otvor pre klin, ktorý tiež ide cez 2 dlaždice. Pomocou klieští sa kliny dotiahnu a výškové rozdiely medzi jednotlivými dlaždicami sa vyrovnajú. Spony fungujú aj ako klinky pre veľkosť škáry. Výsledkom je dokonale rovná pokládka. Ak chcete vidieť systém Fixlevel v praxi, pozrite sa na video TU.

 

U rezačiek záleží na kvalite

Každý profesionálny obkladač vie, že dokonalý výsledok a jednoduchú prácu sa nedá dosiahnuť bez kvalitnej rezačky na dlažbu. Čo je u rezačiek dôležité – presný rez. Rezačka by mala disponovať masívnym vodiacim profilom, v ktorom sa bude pohybovať vodiaci mechanizmus bez vôle a plynulo. Pravítko musí byť voči pojazdu presne v pravom uhle. Lámací mechanizmus spolu s odpruženým stolíkom zaručuje bezproblémové zlomenie aj tej najtvrdšej dlaždice. Pri rezaní veľkoformátových dlaždíc sú ceneným vybavením rezačiek aj postranné držiaky. Obľúbené druhy rezačiek pre profesionálov sú rezačky Kaufmann TopLine a Montolit Masterpiuma, určené pre trvalú záťaž. Zručným kutilom skvele poslúži aj rezačka Optimal X5 s vyrovnaným pomerom kvality a ceny.

Kompletnú ponuku náradia pre pokládku dlažby nájdete na www.chmelik-trade.cz.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.