Kamenná vlna: Moderný spôsob, ako zatepliť dom

Kamenná vlna: Moderný spôsob, ako zatepliť dom

Ak ste sa pustili do realizácie nového rodinného domu, alebo plánujete rekonštrukciu staršieho objektu, zrejme hľadáte spôsob, ako ho efektívne zatepliť. Súčasný trh ponúka hneď niekoľko variantov, pričom každý sa líši svojimi vlastnosťami. Zatepleniu domu by ste mali venovať náležitú pozornosť, pretože od neho sa potom odvíjajú tepelnoizolačné vlastnosti celého objektu. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme moderný izolačný systém, o ktorom ste možno ešte ani nepočuli.

Tepelné straty cez fasádu sú pomerne veľké, čo sa prejavuje predovšetkým počas vykurovacej sezóny. Zateplenie domu je teda niečo, na čo by ste mali naozaj dbať. Určite sa zamerajte aj na zateplenie strechy, pretože cez ňu často uniká až 25 % energie na vykurovanie.

 

Nehorľavá izolácia z kamennej vlny

Počuli ste niekedy o tom, že existuje zateplenie domu z kamennej vlny? Jedná sa o protipožiarnu ochranu, pretože ide o nehorľavý materiál. S kamennou vlnou môžete zatepliť tiež šikmú strechu a podkrovie, ktoré plánujete obývať. S týmto materiálom budete nadmieru spokojní aj v letnom období, pretože kamenná vlna zabraňuje prieniku úmornej horúčavy do interiéru.

V tomto segmente pôsobí treba značka ROCKWOOL, ktorá sa na izolácie špecializuje dlhé roky. Inovuje neustále svoje produkty, pričom s kamennou vlnou dokážete výrazne znížiť náklady na energie a zlepšiť akustiku obytného priestoru. Zaujíma vás, aká je u ROCKWOOL cena? Tá je závislá na tom, čo všetko požadujete zatepliť. Ideálne je kontaktovať priamo firmu ROCKWOOL prostredníctvom tejto stránky, ktorá vám prezradí, na koľko vás zateplenie vyjde.

 

Zateplenie domu svojpomocne

Ak sa pustíte do zatepľovania svojpomocne a použijete k tomu kamennú vlnu, mali by ste dodržať niekoľko zásad, napríklad začnite s izoláciou strechy, najprv vymeňte okná, až potom sa pustite do fasády. Zateplenie nerobte v teplotách nižších ako 5 °C a vyšších ako 25 °C. Objekt si nechajte posúdiť odbornou firmou, ktorá navrhne optimálne riešenie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.