Vyberte si tie správne brikety

Vyberte si tie správne brikety

Brikety sú priateľské voči životnému prostrediu a vy ich kúpou tak ušetríte nielen svoju peňaženku. Sú vyrábané z drevených pilín tvrdých drevín, dubových a bukových a bez akýchkoľvek chemických prísad. Ide o relatívne lacný a moderný spôsob vykurovania. Mnohí už odhodili staré dobré drevo a nahradili ho ekologickejším materiálom.

 

Z akých brikiet si môžete vyberať?

· Turbo Brikety s dierou

Drevené brikety sú vyrobené z tvrdých drevín a to pod extrémne vysokým tlakom. Vďaka tvaru a diere uprostred vám prinesú hneď niekoľko výhod mäkkých drevín. Diera totiž vytvorí kanálik, ktorý umožňuje vzduchu pretekať a podnecuje tak horenie. V ohnisku teda dosiahnete skutočne vysoké teploty a to za krátky čas. Unikátne prepojenie vlastností tvrdých a mäkkých drevín čaká len na vás.

 

· Kvalitné tehlové brikety

Tehlové brikety sú medzi domácnosťami obľúbené. Sú vyrábané z čistých suchých pilín, a teda z odpadového materiálu, ktorý by inak, napríklad v nábytkárskom priemysle, vyšiel navnivoč. Na ich výrobu sa používajú tvrdé dreviny, konkrétne dub a buk. Neobsahujú žiadne chemické prísady a lepidlá a sú vysoko ekologické a šetrné voči životnému prostrediu. Brikety obsahujú len nízke percento vlhkosti, horia rovnomerne a pomerne dlho.

 

Nezabudnite na podpaľač

K briketám si môžete zakúpiť aj eko podpaľač (drevitú vlnu). Ide o spoľahlivý a opäť ekologický podpaľač, ktorý vám poslúži pri podpaľovaní dreva, uhlia či brikiet. Je vhodný nielen do krbov či pecí, ale môžete ho využiť aj pri táborákoch alebo grilovaní. Drevitá vlna je napustená parafínom, čo bezpečne zapáli pripravené palivo.

Výhodná alternatíva pre automatické kotle

Vyskúšať môžete aj drevené pelety, ktoré sú vyrábané z pilín mäkkého dreva bez kôry. Sú lisované pod tlakom a ani do peliet sa nepridávajú žiadne chemické prísady. Drevo totiž obsahuje lignín, ktorý sa pod vplyvom vysokých teplôt zmení v plastický film – spojivo. Brikety sú vhodné do všetkých peletových kotlov, krbov, či kotlov s automatickým podávaním.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.