Vidiecka kúpeľňa potrebuje často len pár správnych detailov

Vidiecka kúpeľňa potrebuje často len pár správnych detailov

Sme rozmaznaní modernými vymoženosťami. Keď sme potom v situácii, kedy chceme vytvoriť vidiecku kúpeľňu na chate či v staršom dome, váhame medzi starožitnosťami a vychytávkami modernej sanity. Podľa interiérových architektov sa dá však skombinovať oboje do jedného dokonalého celku.

V prvom rade máme možnosť kombinovať staré s novým. Nie je problém siahnuť po starožitných drobnostiach a kombinovať ich s novou sanitou. Nebudujeme si doma ani na chate múzeum, ale príjemné prostredie k bývaniu či k rekreácii. U kúpeľní jednoznačne prevažuje praktickosť nad urputnou záchranou často nezachrániteľných starých vecí. Takou môže byť napríklad stará vaňa. Rustikálna vaňa pritom môže byť úplne nová.

Tam, kde sa chceme držať historizujúceho alebo vidieckeho štýlu je výborným riešením voľne postavená vaňa. Môže to byť rustikálna vaňa na nožičkách, ale k vidieckemu štýlu sa hodia aj moderné voľne stojace vane. Sú vhodné do na priestor štedrých kúpeľní, ale môžete byť ešte odvážnejší. Veľkým hitom sú voľne stojace vane inštalované v priestoroch spálne. Niekedy za vzdušným predelom, inokedy priamo na dosah spacej časti. Možná, že práve vo vašom veľkom byte, dome, či na chalupe si tento komfort môžete dovoliť. A voľne stojaca vaňa je pre to ideálnou.

 

Ako sa snúbi vidiecka kúpeľňa s modernou umývadlovou batériou?

Do vidieckeho interiéru, ale aj všade tam, kde chceme zachovať nádych histórie, sú určite výborným riešením batérie s kohútikovým ovládaním. Môžu byť bronzové, čo ešte viac umocňuje historický vzhľad. Báť sa však nemusíme ani praktického chrómu. Prekvapivo sa však do podobných interiérov hodia aj hypermoderné minimalistické batérie, či už umývadlové, alebo vaňové. Rozhodne však nejde vybrať akúkoľvek lacnú batériu. Tá interiéru berie štýl aj noblesu. Moderná dizajnová umývadlová batéria však v historizujúcom a vidieckom interiéri pôsobí nerušivo. Určite sa nemusíte báť, že by narušila genius loci miesta.

 

Všetko s mierou

Určite je pri zariaďovaní vidieckej kúpeľne premýšľať s mierou. Ani jej nepristanú prezdobené prvky. Typickým príkladom môže byť kúpeľňové zrkadlo. Aj keď vás môže lákať zvoliť si zdobené starožitné rámy, omnoho praktickejšou voľbu sú jednoduché línie moderných zrkadiel. Do zrkadiel dnes naviac môžu byť implementované aj rôzne moderné technológie. Praktické je trebárs zrkadlo s LED podsvietením, či zrkadlá so senzorovým spínačom osvetlenia. Tieto maličkosti dokážu vašej kúpeľni dodať benefity, ktoré určite oceníte. S rozvahou, mierou a vo vysokej kvalite zariadená kúpeľňa je presne to, čo vás vidiecky interiér potrebuje. Vsaďte na značkovú kvalitu a dobrého predajcu s kvalitným sortimentom. Atmosféru kúpeľni dodajte predovšetkým dôležitými doplnkami, ako sú držiaky a vešiaky, koberčeky, či trebárs kúpeľňový textil.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.