CETRIS DEKOR! Doska opatrená dekoratívnou omietkou

Stavebné dosky sú v súčasnej architektúre takmer nevyhnutným stavebným prvkom. Moderné architektonické trendy využívajú stavebné dosky od základov až po strechy domov. Jedným z najväčších a tiež najuznávanejších výrobcov stavebných dosiek je spoločnosť CIDEM Hranice, a.s. , divízia CETRIS. Dosky CETRIS sú veľmi univerzálne a v ponuke tejto spoločnosti možno nájsť aj niektoré unikátne druhy dosiek pre konkrétne oblasti využitia. Medzi také druhy sa radí aj doska CETRIS DEKOR, ktorá je opatrená dekoratívnou omietkou.

CETRIS DEKOR! Doska opatrená dekoratívnou omietkou

Skladba dosky CETRIS DEKOR

Pre stavebnú dosku CETRIS DEKOR je základom cementotriesková doska v hrúbke 12 alebo 14 mm. V prípade konkrétnych požiadaviek môžu byť vyrobené aj iné hrúbky dosiek. Základná veľkosť dosky je 1250 x 625 mm. Unikátna je však najmä povrchová úprava dosky, ktorú tvorí akrylátová mozaiková dekoratívna omietka. Tá je dodávaná v štyroch variantoch farebného prevedenia. Veľkosť zrna v mozaikovej omietke je 0,6-1,2 mm. Pozrite sa na farebné prevedenie CETRIS DEKOR.

 

Využitie hneď v niekoľkých oblastiach

Využitie dosiek CETRIS DEKOR na stavbách je hneď v niekoľkých oblastiach. Vďaka svojmu elegantnému dizajnu sa hodia najmä na exteriérové ​​aplikácie v miestach, kde je potrebné zabezpečiť okrem vysokej odolnosti tiež pekný dizajn. Využívať sa teda môže na realizácia soklov, podhľadov alebo podmuroviek. Výnimkou nie sú ani aplikácie na balkóny alebo výplne zábradlia. A dosky CETRIS DEKOR sa dajú tiež využiť ako obloženie fasád. Sú ideálne aj pre systémy odvetrávaných fasád, kde ponúka odolnú a elegantnú fasádu.

892-prostejov028_1620x1080

Ako s doskou pracovať?

Pri práci s doskou CETRIS DEKOR máte na výber 2 možnosti. Tou prvou je, že najprv všetko naplánujete a navrhnete a potom si necháte dosky upraviť na požadovanú mieru priamo od výrobcu. Ten môže dosky opatriť tiež predvŕtanými otvormi. Dosky si môžete upravovať aj sami. Na ich rezanie je potrebné využiť okružnú pílu s kotúčom, opatreným tvrdokovom. Aby ste nepoškodili lícnu plochu, je potrebné rezať dosky z rubovej strany. Rovný a čistý rez dosiahnete za pomoci vodiacej lišty.

Detailné informácie o CETRIS DEKOR a ďalších doskách z ponuky CETRIS nájdete na www.cetris.sk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.