Dekoratívne predmety a ich vplyv na interiér

Je úžasné, aký obrovský vplyv dokážu mať malé dekoratívne predmety a doplnky v miestnosti. Interiéroví návrhári si veľmi dobre uvedomujú vplyv koberčekov, osvetlenia, vankúšov, obrazov a ďalších doplnkov v miestnosti a vedia ich veľmi šikovne využívať.

Dekoratívne predmety a ich vplyv na interiér

Dekoratívne predmety sú najlacnejším spôsobom ako osviežiť alebo pridať nový vzhľad do miestnosti. Buďte však pri ich výbere opatrní, aby zbytočne nepôsobili preplácane a gýčovito. Udržiavanie čistoty a jednoduchosti je vždy najbezpečnejšou voľbou pri výbere a kombinovaní príslušenstva a váš interiér sa dostane na úplne novú úroveň. Okrem doplnkov, ktoré nám do interiéru prinášajú krásu, poznáme aj doplnky, ktoré sú praktické a nevyhnutné napr. vešiaky. Lacné vešiaky nájdete v rôznych tvaroch a prevedeniach a v domácnosti sú veľkými pomocníkmi.

 

Prihliadajte na pomery a rozmery

Pred výberom a nákupom nového príslušenstva musíte najprv získať jasnú predstavu o veľkosti vašej miestnosti a veľkosti dekorácií, ktoré najlepšie vyhovujú priestoru. Správne rozmery sú to, od čoho sa odlišujú dobré a zlé doplnky. Umiestnenie príliš malého koberca na podlahu rozsiahlej plochy by bolo príkladom pomernej chyby.

Určite ste sa ocitli už v dome, kde bolo tých doplnkov až príliš. Výrazný koberec, nepríjemné steny, kde je až veľa umeleckých diel či tapiet a každý centimeter priestoru zaplnený zbytočnými vecami. Pred výberom doplnkov si uvedomte, čo vlastne chcete a potrebujete a nezabúdajte, že menej je niekedy viac.

 

Pri výbere by mala byť kvalita dôležitejšia ako kvantita

Hromadne vyrábané položky sú lacné a ľahko dostupné vo vašom miestnom obchode s domácimi potrebami, ale je to skutočne to, čím chcete naplniť svoj dom? Pokiaľ ide o príslušenstvo menej je často viac. Jeden špeciálne vybraný unikátny kus môže pracovať vo vašom priestore lepšie ako veľa malých vecičiek, ktoré nemajú žiadnu hodnotu.

 

Urobte dojem textúrou

Textúra pridáva rozmer do miestnosti. Vyzýva naše zmysly – vizuálne aj hmatateľné – čo robí miestnosť zaujímavou. Môžete pridať textúru na podlahu pomocou koberca, na stenách vďaka tapetám alebo umeleckým dielam. Zaujímavo pôsobí tiež vyrezávaný stôl či kamenný krb.

 

Praktické doplnky

Existujú doplnky, ktoré plnia čisto dekoratívnu funkciu, ale aj doplnky, ktoré si funkčné a zároveň vyzerajú dobre. Príkladom sú moderné úchytky, chňapky do kuchyne, nádoby na soľ a korenie alebo aj obrusy a behúne, ktoré dodajú stolu nový šmrnc. Napríklad taká kúpeľňa alebo predsieň sa nezaobíde bez vešiakov.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.