Interiéry roku 2018 sa nesú v znamení čiernej a bielej, mosadze, zamatu aj všadeprítomnej zelene

Interiéry roku 2018 sa nesú v znamení čiernej a bielej, mosadze, zamatu aj všadeprítomnej zelene

Sledujete aktuálne trendy, pri každej novej fotke vyladeného interiéru na sociálnych sieťach túžite po to zmene toho svojho a stále sa k tomu nemôžete odhodlať? Nemusíte od základu meniť všetko, na čo ste doma zvyknutí. Stačí vyladiť pár drobností a uvidíte, ako váš domov prekukne. Na čo staviť, aby bol váš byt naozaj in?

Trendy bývania tohto roka sa nesú v znamení udržateľnosti a účelnosti. Sú naklonené príjemným, pohodlným a moderným interiérom. Sústredia sa na podporu rodinného života, uľahčenia komunikácie a vyvolávania šťastných pocitov. Kombinujú staré s novým, čierne s bielym, prírodu s kovom a vyžadujú veľmi veľa zelene. A určite len tak nevyjdú z módy.

 

Ktorému z trendov dávate prednosť vy?

1.     Čierna a biela

Veľký coming-out zažíva minimalistický čiernobiely štýl. Táto nadčasová klasika skvelo znáša kombinácie výrazných ornamentov aj geometrických prvkov. Báť sa jej nemusíte v obývacej izbe, kuchyni ani v spálni s nádychom luxusu. Veľkej obľube sa tešia čiernobiele fotografie a iné obrázky na stenách.

2.     Zlatistá mosadz

Veľa rokov vládla našim domácnostiam nerez. Tento rok ju ale definitívne nahradili teplejšie kovové materiály, predovšetkým zlatisté odtiene mosadze. Kovový nábytok i doplnky skvele dopĺňajú svetlé neutrálne farby a drevo.

3.     Zamat

Zamat je pomerne „ťažký“ materiál, s ktorým musíte zaobchádzať s citom. Dobre si rozmyslite, ktorý kus nábytku do neho oblečiete, elegantne vyzerá na pohovkách, vankúšoch aj mohutných závesoch. Pristanú mu tmavé farby, bordó, tmavo modrá aj zelená, petrolejová alebo fialová.

4.     Zeleň

Viac ako inokedy je v interiéroch akcentovaná  príroda. Prím hrá zelená farba. Kvetinové a exotické motívy, listy, palmy, vtáky, pierka, chrobáky a motýle a živé rastliny. Tie nájdu svoje miesto na policiach, zavesené pod stropom aj na živých rastúcich stenách.

5.     Geometrické tvary

Podobne ako pri  kvetinových motívoch nejde o horúcu novinku, stále sa však tešia veľkej obľube. Ich hravosť nepozná medze a trojuholníky, šesťuholníky, obdĺžniky aj kruhy tvoria skvelé kombinácie. Výborne sa vynímajú na kobercoch, stenách i obliečkach. Odvážnejší z vás môžu siahnuť po 3D tapetách.

6.     Drevo, koža, kamene

Čokoládovo hnedé drevo dodá každej miestnosti luxus a útulnosť. Moderné svetlé odtiene dreva sú zase ideálne pre malé priestory. Už vlani si obľubu získal korok, ktorý sa z podláh sťahuje aj na steny a nábytok. Túžite po nevšedných bytových doplnkoch? Poobzerajte sa po koži a kamení. Najobľúbenejšími sú mramor, žula a štrk.

7.     Škandinávia

Už niekoľko rokov je v kurze jednoduchý škandinávsky štýl. Stavia na jednoduchom dizajne, minimalizme, grafických motívoch, svetlých farbách, prírodných materiáloch, kove a tesnom kontakte s prírodou. Viacmenej kombinuje všetky obľúbené trendy tohto roka. Ideálna voľba pre každého, kto rád kombinuje a neobmedzuje sa iba na jednu možnú variantu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.