Pôsobivým doplnkom spálne sú prikrývky na posteľ

Pôsobivým doplnkom spálne sú prikrývky na posteľ

Od pradávna sa používajú prikrývky na posteľ, aj keď na pár rokov tento doplnok z spální zmizol. V posledných niekoľkých mesiacoch sa opäť vracajú do módy, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Perfektne ozdobia miestnosť a dodajú spálni šmrnc.

Človek prespí približne tretinu svojho života, ak vezmeme do úvahy, že spí v priemere osem hodín denne, a preto by ste si mali nechať na spálni záležať. Starostlivo by ste mali vyberať nielen matrace, rošty a postele. Pozornosť by ste mali venovať tiež posteľnej bielizni a bytovému textilu. Zabudnúť nesmiete ani na prehozy na posteľ, ktoré sa postarajú o dizajnovú stránku spálne.

 

Prikrývky na posteľ sa vracia do módy

Predajne s bytovým textilom hlásia zvýšený záujem o prikrývky na posteľ. Ak človek ide do obchodu s obliečkami, tak si väčšinou k nemu žiada aj nejaký prehoz. Ideálne je, ak všetky látkové prvky v miestnosti ladia. Pri výbere prehozu by ste sa mali zamerať v prvom rade na rozmer, pretože každá posteľ je inak veľká.

Prikrývka pôsobí elegantne a štýlovo. Dôležité je, aby posteli pristala, a tak si nezabudnite posteľ presne premerať, aby bola prikrývka cez celú jej šírku. Vankúše pokojne môžu ísť vidieť, to už záleží na vás.

 

Prehozy chránia periny a posteľ proti prachu

Prikrývky na posteľ majú aj ochrannú funkciu, pretože vďaka nim nepadá na periny a prestieradlo prach. Najmä ak si otvoríte okno a bývate pri ceste, môžete zaznamenať zvýšený výskyt prachu. Dbajte na to, aby prehoz nebol príliš dlhý, pretože potom sa bude zbytočne váľať po zemi, čo nie je tiež príliš hygienické.

Odporúča sa, aby prehoz končil zhruba päť až desať centimetrov pod spodnou hranicou matrace, a to na všetkých stranách. Ak hľadáte vhodného predajcu prehozov na posteľ, odporúčame pozrieť sa do pestrého produktového portfólia e-shopu dekortextil.sk, kde nájdete okrem prikrývok aj ďalšie lôžkoviny.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.