Ako odolné sú moderné drevenice? Spoznáte to, keď sa v nich ubytujete!

Ako odolné sú moderné drevenice? Spoznáte to, keď sa v nich ubytujete!

Moderné technológie a ľudová architektúra citlivo skĺbené dohromady – presne také sú úžasné drevenice z dielne Martina Roubala, ktoré na vás čakajú v príjemnom prostredí Čierneho Dolu v samom srdci Krkonôš. Nechajte sa pozvať na jedinečnú dovolenku! A kto vie, možno pri nej objavíte aj to pravé bývanie pre seba a svoju rodinu!

O tom, ako nádherné ubytovanie vám ponúkne najnovšie chalupa Roubalka sme už písali, a to TU. Možno aj vás tak zlákala jedinečná atmosféra zaistená praskajúcim ohňom v kachľovej peci, prírodným dreveným obložením vnútornej sauny, plne vybavenou kuchyňou alebo komfortným podlahovým kúrením. Všetko navyše v nádherných kulisách poctivo postavenej drevenice. My sa dnes však pozrieme skôr na to, ako taká drevenica vzniká. Už sa tešíte?

 

Na prvý pohľad nové drevenice nespoznáte

Hneď na úvod musíme uviesť na pravú mieru tak často používaný názov drevenica. V skutočnosti sú všetky moderné drevostavby v tomto štýle skôr polodrevenicami, a to kvôli nižšej energetickej náročnosti a lepším úžitkovým vlastnostiam. Inými slovami, základy takej stavby stoja na prírodnom kameni, a až potom je daný priestor prirodzenej kráse dreva.

Okrem podmurovky sa všetky moderné drevenice môžu pochváliť aj účinnou izoláciou a zabudovanými vreckami brániacimi prirodzenému zosychaniu dreva, a tým aj deformácii celej stavby v priebehu rokov. Životnosť takéhoto diela sa preto počíta na desiatky rokov.

Na prvý pohľad vás zaujmú snáď len moderné veľké okná, ktoré dovnútra prepustia dostatok svetla. Súčasné stavby si to vďaka izolácii a dvoj či trojsklám môžu dovoliť, a to je čo sa týka užívateľského komfortu jedine dobre.

 

Keď historickú drevenicu, tak od Martina Roubala

Stavebným know-how to však nekončí. Martin Roubal ide svojou inšpiráciou z histórie ešte ďalej. Všetkým záujemcom tak dokáže ich drevenice vybaviť autentickým historickým nábytkom, a to buď v podobe renovovaných kúskov alebo verne vyvedených replík. Materiál pre prácu zbiera z historických kníh, ale aj po kamarátoch alebo priamo z búraných domov. Môžete sa tak nechať prekvapiť tým, aké prvky prinesie práve k vám alebo za ním prísť s už konkrétnou predstavou vášho vysnívaného bývania. Príde za vami kamkoľvek po ČR a postaví vám tú najlepšiu drevenicu vzhľadom na poveternostné podmienky aj vašim požiadavkám na komfortné a úsporné bývanie. Podľahnite kúzlu dreveníc aj vy!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.